V Cerknem po zahtevnih in dolgih trasah stopničke za Ano Zupan

Tekmovalka in tekmovalci ekipe Energijateam.com so se udeležili tretje dirke v seriji SloEnduro, Enduro Cerkno. Stopničke je privozila Ana Zupan, med ženskami je bila tretja. Dobre uvrstitve pa so privozili tudi fantje, med prvo deseterico so se v svojih kategorijah uvrstili Nejc Hunt, Aleš Pelcar in Grega Nagode. Med člani je bil Nejc Hunt odlični šesti, Nejc Černilogar šestnajsti in Jaka Močnik triindvajseti. V kategoriji Master1 je bil Domen Perc enaindvajseti, Gregor Nagode pa v kategoriji Master2 odlični šesti. Peto mesto je v kategoriji Hobi privozil Aleš Pelcar. Sončni vikend ter zahtevne, razgibane in dolge, trase so bile dober izziv, posebej, ker so se tekmovalci le deloma vračali z sedežnico, večinoma na »lasten pogon«.

V soboto in nedeljo, 26. in 27. maja 2017, je na območju Smučarskega centra Cerkno potekala tretja preizkušnja v seriji SloEnduro, Enduro Cerkno 2017. Organizator tekmovanja je bilo Športno društvo Pedal Cerkno, ki vsako leto nadgrajuje organizacijo tekmovanja in zato je bila tekma že dve leti zapored izbrana za najboljšo prireditev v sezoni. V letu 2017 je bila tako tekma prvič tudi kvalifikacijska dirka za svetovno enduro serijo, EWS.

Tekmovanje se je začelo ob 10. uri in se zaključilo ob 15.00. Več kot 110 tekmovalk in tekmovalcev iz 8 držav se je pomerilo na treh trasah v petih hitrostnih preizkušnjah. Trase so potekale po razgibanih, strmih in hitrih gozdnih stezah. Tekmovalke in tekmovalci so prevozili 2600 višinskih metrov spustov. Osrednje prizorišče je bilo na vrhu parka, pri brunarici Alpska Perla. Na vrh so se tekmovalci vračali z lastnimi močmi, deloma pa tudi s sedežnico.

Ana Zupan je bile edina slovenska predstavnica in je med ženskami privozila tretje mesto. Prehiteli sta jo Yana Dobing, RLM Mondraker Racing Team (AUT) in Giulio Albanese, UC Caprivesi (ITA).

Med tekmovalci ekipe Energijateam.com je bil najhitrejši Nejc Hunt, ki je privozil odločno 6. mesto, tako med člani kot v absolutni razvrstitvi. Nejc Černilogar je dirko med člani zaključil na šestnajstem mestu, absolutno pa na devetindvajsetem mestu. Med člani je vozil tudi Jaka Močilnik, ki je bi v kategoriji triindvajseti, v absolutni razvrstitvi pa dvainpetdeseti. Z dobro vožnjo je Aleš Pelcar dosegel odlično peto mesto v kategoriji Hobi, v absolutni razvrstitvi je bil triintrideseti. Med veterani sta vozila Domen Perc, ki je bil v kategoriji Master1 enaindvajseti, v absolutni razvrstitvi pa devetinšestdeseti in Grega Nagode, ki je bil v kategoriji Master2 šesti, absolutno pa štiriinpetdeseti.

Četrta dirka SloEnduro, Black Hole Enduro, bo v petek in soboto, 28. in 29 julija 2017, v Jamnici na Koroškem.