Trije zadetki za nove tri točke

Igralke Moje-lece.si Radomlje so tudi v tretjem poskusu osvojile vse tri točke. Po Fužinarju in Ajdovščini so tokrat "padle" še igralke Maribora. Radomljanke so slavile s 3-1 in trenutno tudi vodijo na lestvici.

Igralke v rumenem so že kmalu po začetku tekme zagotovile terensko premoč, a poti do gola Sare Lovrec niso našle, a so gostje taktično dobro odigrale v obrambi, manjkalo pa ni niti borbenosti na obeh straneh. Rezultat se je spremenil po četrt ure igre, ko je Ana Majerič nepravilno zaustavila Zalo Vindišar v kazenskem prostoru, zanesljiva izvajalka najstrožje kazni pa je bila Barbara Kralj. Po vodilnem zadetku se je igra Radomljank razživela, do konca prvega polčasa so si pripravile še nekaj priložnosti, a so bili poskusi Zale Vindišar, Barbare Kralj in Ane Černelič nenatančni.

Po odmoru so domačinke zaigrale odločneje in si kmalu priigrale dve lepi priložnosti. Neva Kumalić je v 47. minuti z globinsko podajo lepo našla vtekajočo Zalo Vindišar, ki pa je žogo le za nekaj centimetrov poslala mimo vrat, minuto kasneje pa je Katarina Gadnik žogo poslala čez gol z roba kazenskega prostora.

Rumene so vodstvo podvojile v 49. minuti, ko je podajo Karmen Ulbin unovčila Zala Kuštrin in dosegla še peti prvoligaški zadetek v tej sezoni. Gostje iz Maribora pa so rezultat znižale v 70. minuti, ko so si priborile prosti strel okoli 20 metrov od vrat Nike Šapek, Ines Krajnc pa je zadela z lepim strelom po tleh v daljši vratarkin kot.

Tudi po znižanju rezultata so bile na igrišču dominantnejše domače igralke in si priigrale kar nekaj zaključnih strelov. Strele Ane Černelič, Barbare Kralj, Neve Kumalić in Sarah Ljubijankić je ukrotila vratarka Maribora, močan strel Katarine Gadnik s 25 metrov pa je za nekaj centimetrov zgrešil cilj. Piko na i je v 86. minuti postavila Ana Černelič, ki je zadela z desetih metrov po podaji Barbare Kralj.

Prihajajoči konec tedna je v SŽNL reprezentančni odmor, po odmoru pa bodo Radomljanke gostovale za Bežigradom, kjer se bodo pomerile z aktualnimi državnimi prvakinjami, ekipo ŽNK Olimpije.

3. krog Prve slovenske ženske nogometne lige,
Športni park Radomlje

ŽNK Moje-lece.si Radomlje – ŽNK Maribor 3-1 (1-0)
Gledalcev: 50
Strelke: Kralj 25. (11m), Kuštrin 49., Černelič 86.; Krajnc 70.
Opominjani: Kralj; Majerič.
Sodniki: Blaž Medvešček (glavni sodnik), Tadej Logar, Bojan Buzadžija (pomočnika).
Delegat: Dragan Dasović.

ŽNK Moje-lece.si Radomlje: Šapek, Gadnik (Jagarinec 90.), Černelič, Vrhovnik (K), Ulbin (Čagran 78.), Kralj, Vindišar (Žejen 90.), Kuštrin (Ljubijankić 78.), Golob, Kumalić (Ekić 78.), Agrež. Na klopi: Božič, Peterka. Trener: Peter Kristan.
ŽNK Maribor: Lovrec, Krajnc, Bratuša, Pleterski, Žižek (Dobriković 51.), Marković (K), Horvat, Majerič, Kavšak, Maksimović (Pinter 67.), Jelen (Šelih 83.). Trener: Marinko Šarkezi.

Avtor: A.S.; Foto: Rok Zore