Trije goli za tri točke v Kranju

Nogometaši Domžal so v sredo, 25. septembra 2013, v 11. kolu Prve lige Telekom Slovenija gostovali v Kranju in še drugič zapored osvojili vse tri točke. Velik korak h končnemu uspehu so varovanci Luke Elsnerja storili v uvodu obračuna, ko je že v tretji minuti mojstrsko s prostega strela zadel Erik Janža. 20 letni Prekmurec je dosegel svoj prvi gol v najmočnejši slovenski ligi in hkrati tudi v dresu Domžal.

Hitro vodstvo je poskrbelo za odprto igro z obeh strani. Igralci so pokazali veliko želje, po drugi strani pa je bilo v igri tudi veliko napak, predvsem pri natančnosti podaj. Priložnosti v nadaljevanju prvega polčasa ni bilo veliko. Za Triglav je dvakrat nevarno poizkušal Mustafa Nukić, a se je izkazal vratar Nejc Vidmar, ki je v odlični formi.

Drugi polčas se je začel identično kot prvi, saj so Domžalčani zadeli že v tretji minuti nadaljevanja. Po uigrani akciji iz prekinitve je žogo iz neposredne bližine v mrežo potisnil Slobodan Vuk. To je bil že njegov peti gol na zadnjih petih tekmah. Dvakratni državni prvaki so v drugem polčasu popolnoma nadzorovali potek tekme. Še več, v 87. minuti se je v gneči pred vrati domačinov odlično znašel kapetan Darko Zec in postavil končni izid 3:0. Ob zaključku tekme so si zaradi nezbranosti Domžalčanov domačini pripravili nekaj priložnosti, a je Nejc Vidmar še tretjič zapored ohranil mrežo nedotaknjeno.

Naslednja tekma Domžalčane čaka v soboto ob 17:30, ko se bodo v Športnem parku Domžale pomerili z Gorico.

Avtor: Grega Krmavnar; Foto: Lado Vavpetič; Video: Sedo Rošić, NK Domžale