Trije goli premalo za uspeh v Mariboru

Nogometaši Domžal so se po osmih mesecih vrnili v Ljudski vrt in znova poskrbeli za lepotico kola. Tako kot marca letos, ko so hitro dosegli tri gole in na koncu slavili s 3:1, so tudi tokrat trikrat zatresli mrežo nasprotnika. Na žalost je na drugi strani v njihovi mreži pristalo kar pet žog, tako da so Maribor zapustili praznih rok in tudi z grenkobo v ustih.

Tekma se je začela po željah domačinov, saj so v vodstvo prešli že v četrti minuti, ko je po podaji Mitje Vilerja zadel Arghus. Hitro vodstvo prvakov Domžalčanov ni zmedlo in že v 12. minuti je bil izid znova izenačen. Z natančnim strelom z vrha kazenskega prostora je Jasmina Handanovića premagal Žan Majer. Le deset minut pozneje so gostje poskrbeli za popoln preobrat. Z mojstrskim strelom v zgornji levi kot domačih vrat je Joshua Parker s sedmim golov v sezoni popeljal svoje moštvo v vodstvo. Sledilo je obdobje priložnosti na obeh straneh, ob zaključku prvega polčasa pa so Mariborčani v vsega treh minutah poskrbeli za nov preobrat na izjemno razburljivi tekmi. V 38. minuti je po podaji Marcosa Tavaresa v polno zadel Nusmir Fajić, izid prvega dela tekme pa je v 41. minuti postavil Dejan Mezga.

Odmor je varovancem Luke Elsnerja dobro del, saj so v drugi polčas krenili odlično. Zeni Husmani je priboril prosti strel 20 metrov od vrat Maribora. Žogo si je namestil Erik Janža, ki je še drugič v letošnji sezoni mojstrsko zadel s prostega strela. Žogo je poslal čez živi zid v zgornji levi kot nemočnega Handanovića. V nadaljevanju smo vse do 70. minute spremljali enakovredno tekmo, potem pa so Mariborčani pritisnili in premoč kronali s svojim četrtim golom na tekmi. Po predložku Martina Milca je gostujoča obramba zastala, kar je pred vrati izkoristil Damjan Bohar, ki je še tretjič na tekmi popeljal prvake v vodstvo. Domžalčani so se znova podali v lov za nasprotnikom, a je bilo upanja konec v 85. minuti, ko je še peto žogo v mrežo Nejca Vidmarja poslal Matic Črnic. Gledalci so užival v razburljivi tekmi, Domžalčani pa žalujejo za zapravljeno priložnostjo, saj so na gostovanju iz rok izpustili vodstvo z 2:1 in neodločen izid 3:3. V naslednjem kolu jih čaka gostovanje pri Celju, ki bo tekmo 18. kola odigral v torek proti Gorici.

Avtor: Grega Krmavnar; Foto: Lado Vavpetič; Video: Sedo Rošić (NK Domžale)