Tigri iz Domžal slovenski podprvaki

Final 4 slovenskega državnega flag prvenstva je postregel z napetimi dvoboji

Power ranking ekip je pravzaprav identično napovedal tudi komisar lige, vseeno, pa smo potihem upali tudi na prvo mesto. Že v polfinalem obračunu smo si lahko ogledali napeto tekmo do zadnje sekunde med Tigri in Silverhawksi.

Po izmenjavanju vodstva in dolgi podaji čez 3/4 igrišča na Jureta Aljaža, ki je ujel žogo tik pred out linijo v končni coni smo dali vedeti, da smo polfinalni obračun vzeli resno. Polčas se je končal z izenačenim rezultatom 14: 14, nato pa je v naslednjem napadu Silverhawksov z obrambno potezo tekme Matija Janežič prestregel žogo in dal priložnost napadu, da povede. Priložnost smo izkoristili in uspešno pretvarjali dodatne poizkuse ter imeli vodstvo 7 točk prednosti.

Silverhawksi so nato uspešno pretvorili zadnji drive v točke, ter 8 sekund pred koncem dosegli touchdown, s katerim so zaostajali le še za točko. Ključen trenutek je bil nato, ko so se odločili, da bodo igrali za 2 točki, torej na vse ali nič. Izvedli so akcijo na katero je bila obramba pripravljena in dolga podaja je šla v prazno. Tigri so se uvrstili v veliki finale!V drugem polfinalnem obračunu so Knightsi prepričljivo premagali Werevolvese

Finale je bil nekako napovedan. Knights: Tigers tekme so se dosedaj vedno izkazale za napete dvoboje vse do zadnje sekunde. Tokrat je bila zgodba drugačna. Nezbranost napada in obrambe domžalske ekipe je že v začetku vodila do presenetljivega vodstva vitezov s 16:0. Z lepo podajo na Druzhinina, ki je stekel nato čez celo igrišče in še uspešno pretvoril dodatni poizkus so Tigri še ostajali v igri, vendar pa je napad Knightsev še pred polčasom hitro pokopal naše upe. Knightsi so bili preprosto boljši v vseh aspektih igre in so na koncu zasluženo dvignili pokal državnih prvakov z rezultatom 55:14.

Ob tej priliki čestitamo vsem ekipam, ki so sodelovale v državnem prvenstvu, ki je, upamo, prelomnica v razvoju flag footballa v Sloveniji. Ekipe so namreč pokazale vrhunski nivo igranja vse do zadnjega finalnega turnirja. Hvala vsem za pošteno, borbeno in zabavno II. državno prvenstvo.

Med prekinitvami so se publiki predstavili tudi naši Cubsi, ekipa U13, ki je prav tako igrala tekmo. Fantje in dekle so se razdelili v dve enakovredni ekipi in pokazali publiki, da znajo tudi oni dosegati lepe touchdowne, ko sta čez celo igrišče slalomirala Timi Bregar in Bor Krajšek. Publika jih je pospremila z bučnim aplavzom.

Hvala tudi izjemni publiki, ki je finalni turnir naredila še bolj zabaven. Tribuna v Radomljah je bila polna in glasna vse do zadnjih minut in takšnih tekem in navijanja si želimo tudi v prihodnje. Članska flag selekcija se sedaj usmerja v mednarodni turnir v Krškem, vmes pa začenjajo s treningi predvsem igralci tackle selekcij.

Avtor: Jernej Pavlič; Foto: Andrej Kuhelj