Tamara in Timotej Kokalj dominirala v Avstriji

Strasswalchen, Avstrija, je bil 4. 5. 2013 in 5. 5. 2013, za tekmovalce in tekmovalke Karate kluba Atom Shotokan Domžale in SKIF Slovenijo zelo uspešen. Avstrijci so do zdajšnji tradicionalni mednarodni Kyu turnir barvnih pasov podaljšali še za en dan še na mednarodni mojstrski turnir, ki je bil letos na žalost memorijalni saj je pred kratkim preminil njihov dolgoletni glavni inštruktor japonec Shihan Norio Kawasoe 8. Dan.

Prvi dan so na borišče stopili tekmovalci barvnih pasov:
Karin Podboršek 5. mesto kate, Andrej Neškoski nastop v katah, Iva Perger 2. mesto kate, Žan Podboršek 1. mesto kate in 2. mesto kumite in še Patricija Vehovec, 2. mesto kate in 1. mesto kumite – športne borbe. Za Slovenijo je bil v kumiteju 1. mesto in katah 3. mesto zelo uspešen tudi Željko Sašič iz Celja.

Drugi dan je bil na sporedu Dan turnir črnih pasov, članov in članic absolutno.
Zgodaj zjutraj so iz Domžal za Strasswalchen štartali, Tamara Kokalj, Timotej Kokalj, Grega Teršek in Črt Hrovatin. V Avstriji so se jim pridružile še Irina Mlinarič in Polonca Hull, ki so skupaj s Tamaro Kokalj tvorile ekipo za Kate in Kumite. Tamara Kokalj je najprej individulno v množici tekmovalk dosegla tretje mesto v katah in potem v nadaljevanju dominirala z iponi v športnih borbah kumiteju in s 1. mestom postala zmagovalka turnirja, kar je potem potrdila še v ekipnem delu. S Polonco Hull sta premagali vse tekmovalke in prinesle Sloveniji 1. mesto kumite ekipno ženske.  Ženska ekipa je v katah dosegla 2. mesto. Moška ekipa v katah, Grega Teršek, Timotej Kokalj in Črt Hrovatin so dosegli 3. mesto.

Edini predstavnik Slovenije pri moških kumite absolutno, je bil Timotej Kokalj iz Domžal. Timotej je Slovenijo zastopal več kot odlično. Za vstop v finale je potreboval ogromno znanja in kondicije saj so bili vsi tekmovalci združeni v eni kategoriji. Po treh urah bojev mu je uspelo priti v sam vrh in se v finalu boriti za zlato. Belgijski tekmovalec je bil na koncu uspešnejši in Kokalj je na teškem top mojstrskem turnirju sedmih držav osvojil 2. mesto.

Pripomniti velja še, da so ženske in moški nastopali v kumiteju brez zaščitnih rokavic. Prvi dan je bil vodja SKIF Slovenskih tekmovalcev Sensei Drajan Rošker 5. Dan Cankova, drugi dan pa je bil z mojstrsko ekipo Shihan Ivan Čerič 7.Dan Kyoshi.

Sensei Lovrenc Kokalj 5. Dan iz Domžal je bil oba dneva v vlogi mednarodnega sodnika, drugi dan se mu je pridružil tudi Dani Žmavc 4. Dan iz Maribora.

Težak, vendar uspešen vikend za karateiste in karateistke mednarodnega značaja.

Avtor: ZENMEDIA