Starejši dečki NK Domžale so se uvrstili v finale Nike Premier Cupa!

Starejši dečki Nogometnega kluba Domžale so se uvrstili v finale enega najprestižnejših mednarodnih turnirjev v kategoriji do 14 let v Evropi, Nike Premier Cupa.

Po osvojitvi prvega mesta v skupinskem delu tekmovanja so Domžalčani v četrtfinalu z 2:0 premagali turški Antalyaspor, v polfinalu pa z 2:1 še švicarski Grasshopper.

V finalu so se varovanci Primoža Jeršina udarili z zagrebškim Dinamom, ki je v drugem polfinalu po streljanju enajstmetrovk premagal poljski Lech iz Poznana. Zagrebčani so bili boljši z 1:0, Domžalčani pa so osvojili odlično drugo mesto. Z uvrstitvijo v finale so se Domžalčani uvrstili tudi na svetovni Nike Premier Cup v Manchestru!

Čestitke trenerju Primožu Jeršinu in njegovi ekipi, ki so jo sestavljali Jakob Ambrožič, Matija Rom, Erik Hrček, Medim Bajrami, Matic Bajec, Marko Huč, Gašper Hrovat, Jernej Horvat, Jan Mlakar, Igor Kondič, Marcel Kene, Žan Pižmoht, Andraž Kos, Lenart Brolih, Lovro Vrandečič, Žan Žak Tomažin. V strokovnem vodstvu so bili še Dejan Dončič, Robert Majdič in fizoterapevt Igor Klopčič.

Kapetan Domžal Jan Mlakar, ki zaradi kazni ni smel zaigrati v finalu, je postal najkoristnejši igralec celotnega turnirja. Čestitke!