Domžalskim atletom 5 kolajn

Na zimskem državnem prvenstvu v suvanju krogle, ki je potekalo 17. februarja 2013 v Slovenski Bistrici, so Domžalski metalci osvojili pet kolajn.

Manca Avbelj je kar petkrat zaporedoma izboljševala svoj in klubski rekord, ter na koncu sunila kroglo 14.46 metra, s čimer je za 1,30 metra presegla svojo dosedanjo najboljšo znamko. S tem dosežkom je prav tako izpolnila normo za nastop na svetovnem mlajše mladinskem prvenstvu, ki bo v julija v Ukrajini. Žal je morala premoč priznati Domjan Veroniki (PT), ki je sunila kroglo nekoliko dlje (14,65 metra), s čem je dosegla nov državni rekord. Tretje mesto je z metom dolgim 13,79metra osvojila Tjaša Stanko (PMB).

Srebro je osvojil še Gregor Šnajder med pionirji, Jože Pirnat je premagal tretjeuvrščenega trenerja metalcev Domžal Danila Emberšiča. Bron je osvojila še Erika Pirnat.

Čestitke vsem nastopajočim, tudi Katji Tekavec, ki je nastopila v mladinski kategoriji.

Avtor: Atletski klub Domžale