Še en izjemen vikend za Radomljanke

Medtem, ko je v zadnjem aprilskem vikendu v Športnem parku Radomlje potekal že 6. tradicionalni kvalifikacijski turnir za Cordial Cup, katerega se je udeležilo kar 64 ekipe iz petih držav, pa naša dekleta niso počivala. V soboto so naš klub odlično zastopala deklice U13 in dekleta U17, v nedeljo pa so primat v Ljubljani in širši okolici, z zmago proti Jevnici, potrdile še članice.

Deklice U13 do prvih točk v sezoni
Mlada ekipa deklic U13 je v soboto igrala na 5. letošnjem ligaškem turnirju in vknjižila prvo letošnjo zmago ravno proti neposrednim nasprotnicam za uvrstitev na zaključni turnir, NK Velesovo. Prvo srečanje so sicer visoko izgubile s 5:1 proti ŽNK Rudar Škale, a vseeno odigrale izjemno lepo in kombinatorno, kar razveseljuje trenerko mlade ekipe, Romano Rojc: "Iz tedna v teden punce pridobivajo dragocene izkušnje in verjamem, da bodo v prihodnjih sezonah strah in trepet njihovih nasprotnic, saj se med seboj odlično razumejo in v velikem številu ter pridno obiskujejo treninge, se učijo in zabavajo, kar pa je najpomembnejše v njihovem razvoju, tako osebnem, kot tudi igralskem. Čestitke puncam za lepo igro in borbeni predstavi, seveda pa zahvala tudi vsem staršem in navijačem, ki so se ponovno zbrali v največjem številu in vseskozi glasno navijali in vzpodbujali."

Med tem, ko se je danes v Športni park Radomlje odvijal prvi dan že 6. tradicionalnega turnirja Cordial Cup, so naša…

Posted by ŽNK Radomlje on 25. april 2015

Ekipa deklet U17 jezo po visokem porazu v pokalu stresla nad Ajdovkami
V 13. krogu lige deklet U17-zahod, so v športnem parku Radomlje gostovale nogometašice iz Ajdovščine. Srečanje bi se moralo pričeti ob 18.30 uri, a se je pričelo kar 45 minut pozneje, saj na srečanje ni prispel nihče od delegiranih sodnikov. Na srečo je pred tekmo DU17 v našem športnem parku potekalo tudi srečanje članske B ekipe med NK Radomlje in Rudar Trbovlje, sodniška trojka pa je po končanem srečanju (katerega so dobili naši fantje z visokih 4:0) ugodila željam in se po zaključenih obveznostih in nekaj minutnem odmoru pripravila še na srečanje naših deklet.

Srečanje se je tako pričelo z zamudo, kar pa igralk obeh ekip ni zmedlo. Radomljanke so v srečanje krenile odločno in si priigrale nekaj lepih polpriložnosti, povedle pa so primorke. Po hitrem protinapadu se je sama pred domačo vratarko znašla Špela Pavlin in povedla gostje v vodstvo. Veselje po vodstvu se pri gostjah še ni poleglo, ko je na semaforju pisalo 1:1, izenačila pa je Nina Ekić. V 25. minuti je zadela še Anja Blažič in tako postavila izzid prvega polčasa, v katerem so imele več od igre naše igralke, medtem ko so gostje prežale predvsem na priložnosti iz protinapadov.

V desetih minutah drugega polčasa pa je bilo srečanje praktično odločeno, ko je na sceno stopila Ana Černelič. V razmaku dveh minut (47. in 49.) je zadela kar dvakrat, s klasičnim hat trickom v 65. minuti, pa je postavila končni izzid 5:1 v korist Radomljank. Trener Meho Bašić je bil po končanem srečanju upravičeno zadovoljen, saj je ekipa navkljub težavam s poškodbami in visokem porazu proti Pomurkam v pokalu, odreagirala izvrstno in ujela pravi veter za nadaljevanje prvenstva. Seveda ne smemo pozabiti omeniti sodniške trojke (Gl.sodnik: Sagrković Asmir, 1. pomočnik: Jug Tadej in 2. pomočnik: Orešek Aljaž), kateri se zahvaljujemo za pripravljenost pomagati, da Ajdovkam ni potrebno ponovno hoditi v Radomlje, nova izkušnja pa je bila to tudi za dekleta, ki so občutila, kakšnega (predvsem kvalitetnega in profesionalnega) sojenja in odnosa so deležni njihovi stanovski kolegi v moških kategorijah in samo želimo si lahko čim več takšnega sojenja tudi na zelenicah, ko igrajo dekleta. Naslednje srečanje bodo dekleta U17 odigrala v soboto, 9.5.2015 s pričetkom ob 11.00 v Novem mestu.

V 13. krogu so v Radomljah gostovale Ajdovke, katerim so se naša dekleta oddolžila za remi izpred treh tednov in slavila…

Članice suvereno do že četrte zaporedne zmage v spomladanskem delu
Kot v preteklih sezonah, tudi letošnjo sezono naša dekleta spomladi igrajo odlično. Navkljub poškodbam in prenehanju z igranjem nekaterih igralk, ekipa Milomirja Mandića ne popušča in opravlja svoje delo, tako kot to od njih zahteva njihov trener.

V 16. krogu SŽNL je v Radomljah gostovala ekipe Jevnice, kateri je do sedaj uspelo zbrati vsega 6 točk in verjetno ni potrebno omenjati, da so bile naše igralke pred tekmo absolutne favoritinje ne glede na to, da so Jevničanke (po prihodu nekaterih igralk) spomladi kazale dobre nogometne predstave.

Da naše ekipe ne zanima nič drugega kot le zmaga in nove tri točke, je nakazal že začetek srečanja, ko je že v 3. minuti, po izvrstnem prodoru in strelu Bohove, odbito žogo v mrežo nasprotnic potisnila Manca Duščak. Gostje so bile močno pomaknjene v obrambo in prežale na protinapade, ki pa so bili redki. V 23. minuti pa je podajalka pri prvem zadetku, Monika Boh, povišala vodstvo na 2:0. Le šest minut kasneje je zadela še Nina Predanič, v 40. minuti pa je rezultat prvega dela srečanja postavila Barbara Kralj.

V drugem polčasu so Radomljanke vseskozi dominirale in napadale gol Jevnice, in med 57. in 76. minuto še trikrat zadele (Nina Prednič, Polona Gerjol in Monika Boh), v 61. minuti pa je bila zaradi prekrška nad Moniko Boh, ki se je znašla v čisti situaciji za dosego zadetka, izključena gostujoča igralka, Mateja Vodlan. Končni izzid je s častnim zadetkom za Jevnico v 88. minuti postavila njihova najboljša posameznica in slovenska reprezentantka, Kaja Jerina.

Milomir Mandić, trener: "Gladka, prepričljiva in zaslužena zmaga mojih varovank. Že sam končni rezultat jasno pove, katera ekipa je dominirala na igrišču. Srečanje je bilo praktično odločeno že po vsega 40-ih minutah, ko so moje napadalke zadele štirikrat v polno, nanizale pa so si tudi kopico priložnosti. Drugi polčas smo odigrali manj zbrano in nekajkrat dovolili nasprotnicam, da so zapretile iz protinapadov. Njihova neučinkovitost smo kaznovali še s tremi zadetki v njihovi mreži, v izdihljajih srečanja pa je Kaja Jerina dosegla častni zadetek Jevnice. Štiri spomladanska srečanja smo odigrali dobro in kot smo načrtovali, osvojili vse razpoložljive točke ter si zagotovili igranje v ligi za prvaka. Že naslednje srečanje proti Pomurkam bo dalo odgovor, ali smo od zadnjega medsebojnega srečanja kaj bližje nasprotnicam, se pa bomo v prihodnjih srečanjih že posvečali grajenju ekipe za prihodnjo sezono, ko se trenutni ekipi priključi kar nekaj mlajših igralk in verjamem, da bomo prihodnje leto še močnejši."

Naslednje srečanje bodo naše igralke odigrale v nedeljo, 3.5.2015 ob 11.00 v Športnem parku Beltinci proti nogometašicam Pomurja.