Radomljanke z desetimi zadetki do nove zmage

Članice ŽNK Radomlje so danes gostovale v Velesovem, kjer so se pomerile z domačinkami. Le-te so morale premoč priznati Radomljankam, ki so na koncu srečanja slavile z 3:10. Za Radomljanke je kar šestkrat zadela Lara Ivanuša. Po enkrat pa so zadele: Petra Seršen, Teja Breznik, Pamela Begić in Barbara Kralj.

Radomljank so hitro povedle z tremi zadetki prednosti. V 3. minuti je najprej zadela Barbara Kralj,  v 7. minuti Lara Ivanuša, v 24. minuti pa je dala evrogol kapetanka Pamela Begić . Po hitri visoki prednosti pa so Radomljanke dopustile Gorenjkam, da prevzamejo pobudo na igrišču, tako da je v 26. minuti za Velesovo prvi gol zadela Lucija Kos. Radomljanke so nato hitro povišale rezultat z drugim golom Lare Ivanuše v 18. minuti, nato pa še z evrogolom Teje Breznik v 33. minuti. Malo pred koncem prvega polčasa je v 43. minuti hattric postavila Lara Ivanuša , tako da so šle Radomljanke na počitek z rezultatom 1:6.

Na začetku drugega dela srečanja so pobudo prevzele domačinke. V 49. minuti je za Velesovo dosegla zadetek Nika Lombar. Lara Ivanuša je v 53. in 68. minuti dosegla svoj četrti in peti gol. V 77. minuti je sodnik dosodil 11 metrovko za domačinke, kar je izkoristila Lucija Kos za rezultat 3:8. V 86. minuti je svoj prvenec z zadetkom dosegla Petra Seršen. Za piko na i in končno zmago, pa je še s šestim zadetkom na današnji tekmi v 90. minuti okronala Lara Ivanuša in s tem zakoličila končni rezultat 3:10 za Radomljanke.

Lara Ivanuša je na današnji tekmi dosegla šest zadetkov.

Z današnjo zmago so se Radomljanke utrdile na drugem mestu lestvice 1. SŽNL. V nedeljo 5. maja 2013,  jih že čaka gostovanje v Velenju, kjer se bodo pomerile s tretjo uvrščeno ekipo na lestvici, ŽNK Rudar Škale, ki Radomljankam »dihajo za ovratnik«.

Avtor: Miha Ulčar; Foto: Rok Zore, iz arhiva ŽNK Radomlje