Radomljani potopili Luko Koper

Kalcer Radomlje – Luka Koper 2-1 (2-1)

Nogometaši Kalcer Radomelj so se na najlepši možni način poslovili od domačega občinstva v tem delu prvenstva – z zmago. Zopet je padla ekipa Luke Koper, tudi tokrat z 2-1. Vsi zadetki so bili doseženi v prvem polčasu, oba zadetka za domače pa je dosegel Dušan Stoiljković. V zadnjem krogu jesenskega dela Radomljani odhajajo v Ljudski vrt.

Dinamično srečanje so bolj odločno začeli gostje, saj so v prvih šestih minutah trikrat ogrozili vrata domačih, ki jih je tokrat prvič v prvi ligi branil Deni Blažević. Streli Črnigoja, Srečkovića in Štromajerja na srečo niso bili natančni. Pritisk Koprčanov je trajal deset minut, nato pa so se razigrali domači. V 11. minuti je Zorc s sredine igrišča z globinsko podajo na levi bok lepo zaposlil Vuka, ki je prodrl v kazenski prostor in z desnico s 14 metrov po tleh streljal malce mimo oddaljene vratnice gola vratarja Hasića. Minuto kasneje je do strela z glavo prišel Smrtnik, a je bil koprski čuvaj mreže na mestu. Kmalu za tem je po odigrani akciji s prostega strela z dobrih dvajsetih metrov poskusil tudi Stoiljković, a je žoga za malo zgrešila desno vratnico gola Hasića.

Zapretili so tudi gostje, Žibert je po preigravanju v kazenskem prostoru streljal z 8 metrov, a čez gol. Nevaren je bil tudi Srečković, a se je ob njegovem strelu z leve izkazal vratar Blažević, ki je žogo odbil v kot. Radomljani bi lahko povedli že v 31. minuti, ko je s prostega strela z desne predložek v kazenski prostor poslal Cankar, žoga je po odboju našla pot do Centriha, ki je streljal z levico, a mu je veselje preprečila desna Hasićeva vratnica. Na drugi strani je strel Pučka ustavil Blažević.

Radomljani pa so po smoli v 31. minuti le prišli do vodstva. Zorc je na sredini poslal globinsko podajo proti Stoiljkoviću, ki je potegnil po desni strani. Preigral je Pučka in s strelom po tleh matiral še Hasića. To je bil drugi zadetek v sezoni za srbskega napadalnega vezista, a ne zadnji v tem večeru. Na drugi strani sta poskusila še Šme in Črnigoj, a neuspešno. Zato pa je v 44. minuti rezultat izenačil kapetan Guberac, po lepi akciji na levi strani, ko so si podaje izmenjali Žibert, Štromajer in na koncu Guberac, ki je nato z natančni strelom premagal radomeljskega vratarja. Vodstvo pa ni trajalo dolgo, saj je minuto kasneje na sceno spet stopil Stoiljković. S kota z leve strani je predložek v kazenski prostor poslal Cankar, žogo je pred gol avtom ujel Zavrl in podal proti Stoiljkoviću, ki pa je s plasiranim strelom v daljši vratarjev kot z desne strani zabil še svoj drugi zadetek na tekmi.

Gledalci v drugem polčasu sicer niso videli zadetkov, a igra ni bila nič manj zanimiva. V 51. minuti je z desne zapretil Zorc, ki se je odločil za strel po tleh z vrha kazenskega prostora, žogo pa je ob prvi vratnici Hasić odbil v kot. Gostje so iskali gol priključka, tako je obramba blokirala strela Guberca in Štromajerja, Črnigojev poskus po prodoru pa je Blažević odbil v kot.

Prvo zaključno žogo so imeli Radomljani v 73. minuti, ko je Smrtnik rešil žogo pred gol avtom in podal v sredino, kjer pa je po Stoiljkovićevem poskusu z nekaj metrov z roko igral eden od koprskih branilcev, a je piščalka Slavka Vinčića ostala nema. Gostje so še naprej napadali, tako je Štulac poskusil z dvema močnima streloma z vrha kazenskega prostora v roku ene minute, a je obramba uspela oba strela blokirati. Druga zaključna žoga za domače je prišla v 78. minuti, ko je po protinapadu Vuk z leve streljal malce nenatančno in žogo poslal mimo desne Hasićeve vratnice.

Po koncu tekme je bilo veselje seveda veliko, saj so domači uspeli vknjižiti prvo domačo zmago in osvojiti še osmo točko v prvenstvu. Vsekakor lepa popotnica pred gostovanjem v Mariboru, ki bo hkrati tudi zadnja tekma v jesenskem delu sezone. Tekma bo na Miklavževo soboto ob 16h.

Avtor: Aleksander Stefanović; Foto: Rok Zore (NK Kalcer Radomlje)