Prva turnirja zimske ženske lige že končana, sledijo še trije

V nedeljo, 3. januarja 2015, so naša dekleta že nastopala v zimskih ženskih ligah U15 in ČLANIC v Cerkljah na Gorenjskem. V nadaljevanju meseca januarja pa sledijo še turnir deklet U17, festivalni dan za deklice U11 in U13 ter finalni turnir.

Ekipa deklic U15 je tekmovanje zaključila brez poraza, kar je uspelo tudi ekipama ŽNK Krka in ŽNK Jevnica. V krogu treh je bila najsrečnejša (zaradi največ doseženih zadetkov med tremi ekipami) ekipa iz Novega mesta in si zagotovila mesto v finalu.

Lestvica – DEKLICE U15 (turnir center)
1. ŽNK Krka 8 točk (12:2 razlika v danih in prejetih zadetkih)
2. ŽNK Trimer Radomlje 8 (7:2)
3. Jevnica 8 (4:1)
4. Velesovo 3 (3:6)
5. ŽNK Krim modre 0 (0:15)

Po turnirju deklic U15, so na parket stopile članice, kjer sta nastopili tudi dve naši ekipi, od katerih se je eni uspelo uvrstiti na finalni turnir s tremi zmagami (ŽNK Jevnica, ŽNK Krim, ŽNK Radomlje) in enim porazom (ŽNK Velesovo). Preostala ekipa je bila manj uspešna in zabeležila same poraze ter tekmovanje končala na zadnjem mestu.

Lestvica – ČLANICE (turnir center)
1. Velesovo 12 točk (12:1 razlika v danih in prejetih zadetkih)
2. ŽNK VAR-IKS Radomlje 9 (11:5)
3. Krka – Jevnica 6 (2:5)
4. ŽNK Krim 3 (2:4)
5. ŽNK moje-lece.si Radomlje 0 (0:12)

V drugih (nekoliko lažjih) skupinah zahod, ki sta se odvijali na Vrhniki, pa se je na finalni turnir uspelo uvrstiti ŽNK AH MAS TECH in navkljub porazu z izjemnih 10:0 proti Ankarančankam tudi domačinkam, Vrhniki. Pri DU15 so se z Vrhinke najprej uvrstile nogometašice NK Krim.

Seveda ne smemo pozabiti tudi na naše starše in zveste navijače, ki so ponovno s tribun glasno vzpodbujali naše nogometašice.

Turnirja, ki sta se odvijala na nekoliko presenetljiv datum (3. januar) in nelogično razporeditev ekip po skupinah, sta se na veselje vseh trenerjev končala brez poškodb, kar pa nas najbolj veseli, saj so tovrstna futsal tekmovanja že večkrat botrovala težjim poškodbam nogometašic.

V nadaljevanju meseca januarja bomo naša dekleta in deklice še spremljali v dvoranah, saj se bodo med seboj pomerila še dekleta U17, na igralnem dnevu pa se bodo predstavile tudi naše nogometašice ekip U11 in U13. Sledi še finalni turnir, ki bo odigran v Vipavi (dvorana Škofijske gimnazije), 31.1.2015.

Dekleta U17 – Kvalifikacijsko tekmovanje – Zahodna skupina – Ribnica, 18. januar 2015