Priprave NK Roltek Dob: V Umagu po preobratu zmaga Istre 1962

Članska ekipa NK Roltek Dob se je v sklopu priprav v hrvaškem Umagu pomerila s hrvaškim prvoligašem NK Istra 1961 iz Pule. V prijateljskem obračunu so s 3:2 po preobratu v 2. polčasu slavili Istrani.

Pri Dobljanih sta se že v 1. polčasu med strelce vpisala kapetan Klemen Kunstelj, ki je bil uspešen s strelom z bele točke in Denis Petrovič, ki je po uspešnem prodoru po desni stran in točni podaji Domna Jugovarja uspel mrežo domačih zatresti s 14. metrov. Pri ekipi Istre 1961, le-ta je vse tri gole dosegla v 2. polčasu, pa so bili strelsko uspešni Sergio Gonzalez, Octavio Paez Gil in Josip Maganjič.

Ekipi sta sicer prikazali odličen nogomet ter si tudi obe priigrali številne priložnosti. V 1. polčasu so naši nogometaši ob pravočasnih obrambnih reakcijah preprečili vse napade Istranov ter na odmor odšli z rezultatsko prednostjo 0:2.

V 2. polčasu so domači “stopili na plin” in najprej po uspešni asistenci Ivana Deliča ter golu Sergia Gonzalesa rezultat uspeli znižati na 1:2 nato pa prek asistence razigranega Josipa Maganjiča ter golom Octavia Paeza Gila še izenačiti na 2:2. Da pa je bil to res uspešen dan za domačega nogometaša Maganjiča, se je nato še “sam vpisal” med strelce, ko je po uspešnem prodoru uspel doseči gol v izdihljaju tekme za zmago s 3:2.

Na tekmi sta se v statistiko rumeni kartoni vpisala nogometaša naše ekipe in sicer Luka Gajič ter Domen Jugovar.

********************************************************************

Prijateljska tekma
NK ISTRA 1961 PULA : NK ROLTEK DOB 3:2(0:2) FT
⚽Gonzalez(58′) ⚽️ Octavio(73′) ⚽️ Maganjič(89′),
⚽Kunstelj(25′,11-m), ⚽️ Petrovič(27′)

NK ISTRA 1961: Duka(V), Burič, Rufati, Bosančič, Franič, Obeng, Bušnja, Sane, Delič, Gonzalez, Fintič.
Od 55. minute so igrali še: Perič-Komšič, Maganjič, Stojanovič, Octavio, Sadiku, Petrovič, Jakimovski, Bibič).

NK ROLTEK DOB: Tratnik(V), Avbelj, Suljević, Rems, Kunstelj, Račič, Gajič, Petrovič, Levec, Jugovar, Kolubarič.
V 2. polčasu so nastopili še: Avsec(V), Hrovat, Funtek, Gregorin, Gorenc, Radovanović, Udovičič, Zenkovič).

Kljub porazu, čestitke Dobljanom za dobro nogometno predstavo, Istranom pa za zmago!

Avtor: G.H., Press NK Dob; Foto: NK Istra 1961/M.G., Glas Istre