Pet medalj za mlade domžalske AS-e na dvoranskem atletskem Prvenstvu Slovenije v kategoriji do 14 let

Državni rekord v skoku v višino v kategoriji pionirjev U12

Tilen ULČAR je osvojil zlato medaljo v skoku v daljino in srebrno v teku na 60 m z ovirami. Maks ULČAR je osvojil dve srebrni medalji, v teku na 60 m in skoku v daljino. Jure HRIBAR je osvojil srebrno medaljo v skoku v višino. Zbirki medalj Atletskega društva AS pa je Žan VRHOVNIK dodal še državni rekord za kategorijo pionirjev do 12 let.

Na Prvenstvu Slovenije v dvorani za pionirje in pionirke v kategoriji do 14 let je nastopilo pet atletov in dve atletinji. Dva od nastopajočih (Žan Vrhovnik in Ana Spahić) sta še pionirja kategorije do 12 let.
Prvi je nastopil Tilen ULČAR v teku na 60 m z ovirami in se z drugim časom kvalifikacij (9,76) uvrstil v finale, v katerem je osvojil drugo mesto (9,67).

V teku na 60 m je nastopilo dvainštirideset (42) tekmovalcev. Maks ULČAR je s časom 8,69 dosegel tretji rezultat predtekmovanja. V finalnem teku pa je z rezultatom 8,46 osvojil srebrno odličje in hkrati postavil nov klubski rekord.

V skoku v višino sta nastopila Jure HRIBAR in Žan VRHOVNIK. Oba atleta sta izboljšala svoje osebne rekorde v dvorani, hkrati pa postavila nova klubska rekorda. Jure v kategoriji do 14 let, Žan pa v kategoriji do 12 let. Jure je s preskočenimi 151 cm osvojil srebrno medaljo. Žan pa je s preskočenimi 145 cm postavil tudi nov državni rekord v svoji kategoriji.

V skoku v daljino so Atletsko društvo AS zastopali Tilen ULČAR, Maks ULČAR, Jure HRIBAR in Jaka HACE. V konkurenci petintridesetih (35) tekmovalcev je zmagal Tilen z rezultatom 534 cm. Srebrno medaljo je osvojil Maks, dolžina njegovega skoka je bila 507 cm, kar je bil hkrati njegov nov osebni rekord. Svoj najboljši rezultat je dosegel tudi Jure in osvojil deseto mesto, Jaka je z osvojenim petnajstim mestom dopolnil uspeh mladih AS-ov.

Med dekleti smo imeli dve predstavnici. Lara GLAVAN PIVEC je v teku na 60 m in skoku v daljino izboljšala svoje najboljše rezultate. Ana SPAHIĆ, pionirka do 12let je nastopila samo v skoku v daljino. Z rezultatom 431 cm je zasedla osemnajsto mesto med triinšestdesetimi (63) tekmovalkami. Med vrstnicami kategorije do 12 let pa je bila prepričljivo najboljša.

Vsem mladim atletom in atletinjam iskrene čestitke za dosežene rezultate, rekorde in osvojene medalje.

Avtor: AD AS; Foto: AD AS