Patricija Crnkovič z vrhunskim nastopom do naslova evropske prvakinje v show dancu

Od 1. do 4. oktobra 2015, se je Slovenska reprezentanca Plesne zveze Slovenije v modernih tekmovalnih plesih, udeležila Evropskega prvenstva v show dancu, ki je potekalo v Gibraltarju.

Kamničanka Patricija Crnkovič iz Društva Kazina Ljubljana je v nedeljskem finalu z vrhunskim nastopom premagala vso evropsko konkurenco in osvojila naslov evropske prvakinje. Koreografija z naslovom Je suis malade je delo trenerja in koreografa Mitje Popovskega.

Njena mlajša sestra Neli Crnkovič pa se je v soboto v mladinski kategoriji z odličnim nastopom, prav tako uspela uvrstiti v finale in je osvojila odlično 4. mesto, s točko Letter to my love trenerke in koreografinje Mirjam Podobnik. To je njeno prvo leto v mladinski kategoriji.

Obe sta bili navdušeni tudi nad odlično organizacijo prvenstva in prijaznostjo ter gostoljubnostjo organizatorjev in domačinov. Neli je takole strnila svoje vtise: »Prvo leto kot mladinka sem se te tekme izredno veselila. Cilj priti čez prvi krog, je bil glavna smernica, iz kroga v krog pa je bila želja vse večja. Konkurenca je bila velika, vsa dekleta pa so dajala od sebe 100%. Plesati z njimi v finalu in osvojiti četrto mesto je neprecenljivo. Organizacije je bila čudovita tako kot sam Gibraltar. Navdušena sem bila tudi nad odnosi, ki smo jih med seboj pokazali vsi slovenski in prav tako tudi plesalci iz drugih držav. Upam da se še kdaj vrnem v Gibraltar.«

Počitka pa zanju še ni, saj ju konec novembra čaka še Svetovno prvenstvo, ki bo letos v Riesi v Nemčiji.

Avtor: Vanda Klopčič