Osnovni šoli Domžale in Venclja Perka odlični tudi na državnem nivoju

V torek, 29.01.2013, sta obe domžalski šoli, ki sta osvojili prvi dve mesti na občinskem in kasneje tudi na področnem tekmovanju, gostili četrtfinalna turnirja državnega tekmovanja. OŠ Domžale v Hali KC, OŠ Venclja Perka pa v svoji telovadnici.

Košarkarji Domžal so imeli pričakovano lažje delo s svojimi nasprotniki, OŠ Litija in I. OŠ Žalec. V prvi tekmi turnirja so visoko, s 50:16, premagali Litijane, potem ko so tekmo odprli z 12:0, prvo tretjino (igra se 3x 10 min) pa dobili s 24:2. Najboljši strelec Domžalčanov je bil Bojan Medič Marolt s 16 točkami.

V svoji drugi tekmi (vmes je Žalec premagal Litijo z 61:36) pa so se zoperstavili tudi enemu od redkih dvometrašev v tej generaciji, Domnu Omladiču. Slednji ni imel nikakršne pomoči soigralcev, tako da je zmaga ostala doma, končalo se je s 65:18. Trenerja OŠ Domžale, Aljaž Belingar in Mitja Gregorič, sta priložnost ponudila prav vsem košarkarjem in vsi so jo dobro izkoristili, s 15 točkami pa je bil najbolj uspešen Luka Sitar.

Luka Sitar

Košarkarji OŠ Venclja Perka pa so imeli pred sabo izredno težko naloga, saj so za nasprotnika dobili dve močni košarkarski šoli, OŠ Louisa Adamiča Grosuplje in OŠ Šmarje pri Jelšah. V prvi tekmi so se zoperstavili Grosupeljčanom in predvsem po zaslugi razpoloženega Matica Juhanta prvo tretjino dobili z 22:12. V drugih desetih minutah se je pri gostih razigral Nejc Zdešar, tako da so se Grosupeljčani pred zadnjo tretjino povsem približali domačim (33:31). Prva polovica zadnje tretjine je bila povsem izenačena, potem pa so se domači ravno toliko odlepili, da so tekmo uspešno pripeljali do konca. Končalo se je s 50:44, največ točk za "Venclovo" pa je dosegel Juhant, 27.

V drugi tekmi turnirja so Šmarčani presenetljivo zlahka ugnali Grosupeljčane (61:36). Tako je bilo že pred zadnjo tekmo med domačimi in OŠ Šmarje pri Jelšah jasno, da ti dve šoli napredujeta v nadaljnje tekmovanje. Kljub vsemu pa je tekma odločala o prvem mestu na turnirju in posledično lažjem nasprotniku v nadaljevanju tekmovanja. Prvi dve tretjini sta bili povsem poravnani. Nobena od ekip si ni priigrala višje prednosti, gosti pa so pred zadnjimi desetimi minutami vodili za tri, 18:21. Ko so v začetku zadnje tretjini zadeli dve zaporedni trojki in povedli z 20:27, je že kazalo, da bo prvo mesto splavalo po vodi. Takrat pa je žogo v roke spet vzel Matic Juhant in minuto in pol pred koncem tekme smo bili spet povsem na začetku, bilo je 30:30. Gosti so do konca tekme zadeli le še enkrat, domači pa so razmeroma mirno in uspešno zadevali proste mete, tako da so prišli do prestižne zmage s 36:32. Juhant se je na koncu zaustavil pri 21 točkah.

Matic Juhant

Za obe šoli, tako Domžale kot Venclja Perka, to pomeni, da sta se uvrstili v naslednji krog tekmovanja oz. med 24 najboljših šol v Sloveniji v tekmovanju "Košarkarski superšolar" (nekdaj Pionirski festival). Glede na to, da sta obe ekipi sestavljeni iz pretežno košarkarjev našega kluba, jim v KK Helios Domžale iskreno čestitamo in želimo veliko uspeha tudi v nadaljnjem tekmovanju.

Turnir Hala KC

OŠ Domžale : OŠ Litija 50 : 16 (24:2, 15:9, 11:5)
Domžale: Kališnik, Podbevšek 5, Sitar 8, Klavžar, Mazgon 7, Bratec 2, Deskaj 2, Kovačič 2, Grmek 3, Medič Marolt 16, Štih 2, Povirk 3
Litija: Ocepek 3, Pavliha, Safić, Pirc, Anžur 8, Dobravec, Oštir 5, Bavdek, Friškovec, Koralt, Hodžić, Franko

I. OŠ Žalec : OŠ Litija 61 : 36 (27:10, 13:16, 21:10)
Žalec: Cilenšek 1, Vašl, Majcenovič 4, Ribič 3, Jazbinšek, Stariha 2, Tepič, Laznik, Urankar 2, Krajnc 11, Rednak 9, Omladič 29
Litija: Ocepek 6, Pavliha 4, Safić, Pirc, Anžur 7, Dobravec 2, Oštir 16, Bavdek, Friškovec 1, Koralt, Hodžić, Franko

OŠ Domžale : I. OŠ Žalec 65 : 18 (19:6, 34:6, 12:6)
Domžale: Kališnik, Podbevšek, Sitar 15, Klavžar 3, Mazgon 7, Bratec 13, Deskaj, Kovačič 4, Grmek 6, Medič Marolt 8, Štih 4, Povirk 5
Žalec: Cilenšek, Vašl, Majcenovič 1, Ribič, Jazbinšek, Stariha, Tepič, Laznik, Urankar 2, Krajnc, Rednak 6, Omladič 9

Turnir OŠ Venclja Perka

OŠ Venclja Perka : OŠ Louisa Adamiča Grosuplje 50 : 44 (22:12, 111:9, 17:13)
V. Perka: Grintal R., Makovec, Radović 4, Grintal L., Jašaragić, Vesel 5, Živanič, Erak 8, Juhant 27, Cekovski 2, Agović, Belšak 4
Grosuplje: Kraljič 7, Mohar, Gabrijel 5, Bregar, Žerdin, Štrubelj 2, Polajžar 8, Dizdarević 4, Zdešar 18, Mesiček

OŠ Šmarje pri Jelšah : OŠ Louisa Adamiča Grosuplje 61 : 36 (18:10, 19:14, 24:12)
Šmarje: Škorjanc, Fajs 19, Zidar 5, Krajnc 5, Leskovar 4, Drofenik 2, Valek 9, Žaberl, Stupica 11, Anderlič 6
Grosuplje: Kraljič 3, Mohar, Gabrijel 7, Bregar, Žerdin 7, Štrubelj 2, Polajžar 8, Dizdarević, Zdešar 7, Mesiček 2

OŠ Venclja Perka : Oš Šmarje pri Jelšah 36 : 32 (12:12, 6:9, 18:11)
V. Perka: Grintal R., Makovec, Radović, Grintal L. 3, Jašaragić, Vesel 7, Živanič, Erak 2, Juhant 21, Cekovski, Agović, Belšak 3
Šmarje: Škorjanc 2, Fajs 9, Zidar 2, Krajnc 3, Leskovar, Drofenik, Valek 8, Žaberl, Stupica 2, Anderlič 5

Avtor: KK Helios Domžale