Mladi domžalski AS-i po medalje tudi na Odprto prvenstvo Gorenjske “Radovljica 2014”

V mrzlem in deževnem vremenu se je na Odprtem prvenstvu Gorenjske ˝Radovljica 2014˝ zbralo veliko število tekmovalcev iz vse Slovenije in Avstrije. Enajst mladih najpogumnejših atletov in atletinj iz AD AS se je prav tako udeležilo tega tekmovanja.

Najmlajša dva U10, Eva Pristov in Blaž Pernuš sta nastopila v teku na 60 m, Eva pa še v skoku v daljino. Oba sta si s pritekla oz. priskakala stopničke za zmagovalce in to v kategoriji U12.

Naša najboljša pionirja v kategoriji U12 Ana Spahič in Žan Vrhovnik sta nastopila vsak v dveh disciplinah. Ana je bila druga v teku na 60 m, prav tako pa tudi v teku na 200 m, kjer je popravila čas in je sedaj 31,00 sek. Žan je nastopil v metu vorteksa in skoku v daljino, ki je bil njegov najdaljši skok do sedaj 435 cm. Oba nastopa sta bila okronana tudi z medaljo.

Med dečki U14 smo imeli samo enega predstavnika – Tomaža Stibriča. V skoku v daljino je postavil svoj nov osebni rekord 455 cm, kar je za 22 cm več, kot do sedaj. Bronast pa je bil tudi v teku na 600 m.

V kategoriji U16 sta nastopila Neža Hren in Juš Smole. Neža je odtekla 100 m v času 13,54 in v najmočnejši konkurenci mitinga zasedla peto mesto. Zelo neugodni vremenski pogoji so vplivali še zlasti na skok v višino. Kljub temu je Juš z lahkoto ugnal vso konkurenco in osvojil prvo mesto.

Med mladinkami je bila Tea Podbevšek druga v teku na 100 m. Prav tako druga je bila tudi Sofia Kokot (U16), ki se je pomerila v teku na 400 m z leto in več starejšimi tekmovalkami. Daljša odsotnost z atletski stez se je poznala našima mlajšima mladincema Klemenu Ribašu in Timu Mušiču, ki pa se počasi in zanesljivo vračata v krog najboljših.

Vsem pogumnim mladim atletom in atletinjam iskrene čestitke.

Avtor: AZ; Foto: AD AS