Mladi AS-i blesteli tudi za zadnji tekmi sezone

Ani Spahić državni naslov in nov državni rekord v mnogoboju

Minulo soboto in nedeljo se je v Slovenj Gradcu odvijal Atletski pokal Slovenije v mnogobojih za posameznike in ekipno. Mladi AS-i so nastopili v pionirskih kategorijah. Dečki v kategorijah U14 in U12, deklica pa v kategoriji U12.

Prvi dan so nastopili pionirji v kategoriji U14. Tudi tokrat sta bila nepremagljiva Tilen Ulčar in Maks Ulčar. Tilnu je pripadel naslov državnega prvaka, Maksu pa podprvaka. Najostrejši boj se je odvijal med Tilnom in Maksom v teku na 600 m, kjer ju je ločevala le desetinka sekunde. Tretji član ekipe je bil Jure Hribar, ki je osvojil šesto mesto med 21. tekmovalci. Ekipno v kategoriji U14, so fantje osvojili tretje mesto. Vsi trije fantje so popravili svoje osebne rekorde. Maks in Jure pa sta presegla mejo 2000-ih točk.

1. Tilen 2743 točk (60 m – 7,82; daljina – 5,56 m; vortex – 58,61 m in 600 m 1:38,73),
2. Maks 2345 točk (60 m – 8,16; daljina – 4,99 m; vortex – 41,16 m in 600 m 1:38,86),
6. Jure 2122 točk (60 m – 8,54; daljina – 4,81 m; vortex – 46,31 m in 600 m 1:47,80).

Drugi dan smo imeli v obeh kategorijah U12, tri predstavnike Davida Hribarja, Žana Vrhovnika in Ano Spahić. Že po prvi disciplini je zaradi bolečin zaključil s tekmovanjem David. Za dvig ´temperature´, v sicer hladnem in vetrovnem dnevu, je poskrbela Ana. Mnogobojci imajo v tehničnih disciplinah na voljo le tri poizkuse. V skoku v daljino je Ana naredila – prvič prestop, drugič prestop, v tretje pa Anin – rekordni skok 480 cm. Popravila je tudi svoj rekord v metu votexa na 43,81 m. A najbolj razveseljiv je bil končni rezultat. Državni rekord, ki ga je imela v lasti prav tako Ana, je popravila za 56 točk. Novi rekord znaša 2597 točk. Na ta dan je praznovala tudi enajsti rojstni dan.

1. Ana 2597 (60 m – 8,69; daljina – 4,80 m; vortex – 43,81 m in 300 m 46,640).

Kar nekoliko v Anini senci je prav gotovo neupravičeno ostal Žan Vrhovnik, ki je osvojil naslov podprvaka v svoji kategoriji. Prav tako kot Ani je tudi Žanu uspel skok sezone. Njegov osebni rekord znaša sedaj 4,72 m. Za dobro končno razvrstitev in stopničke, je bilo potrebno hitro odteči zadnjo disciplino – 300 m. To je Žanu uspelo in po vseh disciplinah mnogoboja je zasedel odlično drugo mesto.

2. Žan 1869 točk (60 m – 9,24; daljina – 4,72 m; vortex – 37,48 m in 300 m 48,96).

Vse ekipno so štirje fantje, atleti Atletskega društva AS, osvoji odlično tretje mesto.

Iskrene čestitke Ani in vsem štirim fantom Žanu, Juretu, Maksu in Tilnu.

Avtor: A.Z.; Foto: AD AS