Mlada domžalska AS-a Žan Vrhovnik in Ana Spahić več kot odlična na Prvenstvu Slovenije

Žan VRHOVNIK – državni rekord v skoku v višino in dva naslova državnega prvaka
Ana SPAHIĆ – državna prvakinja in podprvakinja

Na Prvenstvu Slovenije v dvorani za pionirje in pionirke do 12 let sta nastopila tudi dva mlada AS-ovca. Nastop obeh je bil več kot samo uspešen.

Tekmovanje je začela Ana Spahić in se uvrstila v finale z najboljšim časom teka na 60 m . V finalnem teku je bila le za malenkost slabša od zmagovalke. Osvojila je srebrno odličje s časom 8,78.

Popoldanski del tekmovanja so začeli pionirji s skokom v višino. Žan Vrhovnik je bil brez prave konkurence, edini nasprotnik mu je bila le letvica na izbrani višini. Končna preskočena višina mladega domžalskega atleta je bila 148 cm, Kar je pomenilo naslov državnega prvaka in NOV slovenski rekord v skoku v višino v kategoriji pionirjev do 12 let.

Ana Spahić je v prvem skoku napovedala boj za naslov državne prvakinje v skoku v daljino. Svoje vodstvo je z drugi skokom samo še potrdila. S preskočenimi 450 cm je postala državna prvakinja.

Kot zadnji je nastopil Žan Vrhovnik. Že s prvim skokom je prepričljivo prevzel vodstvo. Dolžina zmagovalnega skoka je bila 455 cm. Mladi Žan je naslovu državnega prvaka v skoku v višino, dodal še naslov državnega prvaka v skoku v daljino.