Miting v Šentjurju in Atletski pokal za mlajše mladince in mladinke v Ljubljani

Tradicionalni atletski miting v Šentjurju vsako leto privabi številne mlade nadobudne atlete. Tudi za domžalske AS-e je nastop lepa spodbuda pred glavnimi tekmovanji v sezoni na prostem. Atletskega mitinga se je udeležilo pet atletov, ki so bili za dobre nastope štirikrat nagrajeni s kompletom medalj.

Žan Vrhovnik je v med pionirji U12 v metu vortexa osvojil 2. mesto (41.81), v teku na 60 m pa je bil tretji (9.16). Na najvišjo stopničko pa se je med pionirkami U12 povzpela Ana Spahić, ki je v metu vortexa z rezultatom 33.57 postavila tudi nov klubski rekord. Tilen Ulčar je v kategoriji do 14 let v metu vortexa osvojil 3. mesto (48.06), na osmo mesto pa se je uvrstil v teku na 60 m (8.70). Čeprav nista bila med najboljšimi, pa sta tekmovanje zadovoljno končala Tomaž Stibrič in Lara Pivec Glavan. Tomaž je vortex zalučal 41.99 m in dosegel svoj najboljši rezultat, Lara pa je razdaljo 60 m znova pretekla pod 10 sekundami (9.91).

V nedeljo pa se je v Ljubljani odvijal Atletski pokal Slovenije za mlajše mladince in mladinke. Štirje atleti, ki so letos vstopili v kategorijo mlajših mladincev in mladink so uspešno zastopali klubske barve. Za svoj prvenec v disciplini 3000 m zapreke je bil Luka Vrhovnik nagrajen z bronasto medaljo. Več kot odličen nastop, saj je za drugim mestom in veliko bolj izkušenim sotekmovalcem zaostal le nekaj desetink. V zrlo močni konkurenci skoka v daljino je Tea Podbevšek osvojila 5. mesto z rezultatom 5.38. Če bi Tea ponovila skok iz Bleda pred nekaj tedni, ko je dosegla osebni rekord, bi osvojila celo 2. mesto. Dokaz, da je Tea v tem trenutku med mladimi skakalkami v Sloveniji med najboljšimi. Mejo 25 sekund pa je premagal Klemen Ribaš v teku na 200 m. V številčni konkurenci je zasedel solidno 11. mesto. V teku na 400 m je Tim Mušič z rezultatom 58.55 osvojil 14. mesto.