Lukšiča zasedla najvišja mesta na Pokalu Novega mesta

V soboto, 28. oktobra 2017, se je Judo klub Komenda s tremi tekmovalci udeležil judo tekmovanja: Pokal Novega mesta. Organiziralo ga je domače Športno društvo Bushido, odvijalo pa se je v športni dvorani Marof.

Brata Lukšič, Luka in Mark judoista, ki že v svojih zgodnjih letih ustvarjata uspešno športno pot in jima stopničke nikoli ne uidejo, sta se tudi tokrat pomerila v isti težininski kategoriji +55kg. Luka, ki je letos še zadnje leto v konkurenci mlajših dečkov U12, je premagal vse nasprotnike in to z ipponom – največjim možnim številom točk ter se zasluženo povzpel na prvo mesto. Takoj za njim je drugo mesto osvojil njegov eno leto mlajši brat Mark, ki je prav tako premagal prav vse tekmovalce, razen brata Luke, kateremu za enkrat še ni kos.

Med mlajšimi deklicami je tekmovala še Nika Mencigar, ki je imela žal slabo pozicijo v žrebu in je s prvo izgubljeno borbo, kjer jo je nasprotnica ujela na napaki in vrgla na wazari ter jo zadržala v končnem prijemu izgubila možnost za repasaž.

Avtor: Katarina Kumer