Katastrofalna zadnja četrtina odnesla zmago proti Hopsom

V soboto, 2.03.2013, so v predzadnjem krogu prvega dela Lige Telemach v Domžalah gostovali Hopsi iz Polzele. Slednji so, potem ko so zadnjo četrtino dobili kar z 9:23, presenetljivo slavili s 74:81.

Prvi polčas je minil v znamenju gostov. Razen v drugi polovici prve četrtine, ko so domači prišli do vodstva s 16:8, a so ob prvem odmoru vodili le še z 21:19, so imeli igro pod kontrolo gostje iz Polzele, pri katerih sta bila razigrana visoki Isiah Jarreau Martin in zimzeleni Goran Jagodnik, odlično pa je njihovo igro vodil Danijel Vujasinović, ki se je na koncu zaustavil pri 13 točkah, 8 skokih in kar 15 podajah! Ob polčasu so Polzelani vodili s 40:45, pri Domžalčanih pa sta stik z gosti držala predvsem Damir Rančić in Jure Močnik.

Sledila je vrhunska tretja četrtina, vsaj z domače strani, seveda. Razigral se je Aleksandar Ponjavić, ki je na začetku drugega polčasa dosegel 8 zaporednih točk, Helios pa je z dobro obrambo ta del igre dobil s 25:13 in kazalo je, da bodo tekmo mirno pripeljali h koncu. A se gostje s tem niso strinjali. Domžalčani so v prvih sedmih minutah zadnje četrtine dosegli le 2 točki, ob kar 16 točkah Polzelanov v tem času je to seveda pomenilo, da Helios zaostaja z 69:76. Zmanjkalo je časa ter zbranosti za preobrat in gostje so dosegli pomembno zmago v njihovem boju za obstanek v ligi, Heliosu pa se, resnici na ljubo, ta poraz ne pozna preveč, saj je tudi teoretično že udeleženec Lige za prvaka, v kateri se vse začne "z nule".

Za domače je Damir Rančić dosegel 22 točk, Aleksandar Ponjavić jih je dodal 15 (6 skokov), Jure Močnik pa je 10 točkam dodal še 10 podaj in 6 skokov. Pri Hopsih je bil strelsko najbolj razpoložen Isisah Jarreau Martin z 20 točkami, Goran Jagodnik pa je dodal 16 točk in 6 skokov.

V naslednjem, zadnjem krogu prvega dela Lige Telemach Domžalčane čaka še gostovanje pri Zlatorogu.