Judoistka Judo kluba Komenda Haya dominirala v dveh starostnih kategorijah

V nedeljo, 16. decembra 2018, se je Judo klub Komenda udeležil Mednarodnega Pokala Nika Vrabla v Mariboru, kjer so skupno osvojili kar 7 kolajn. Haya Veinhandl Obaid je tokrat presegla vse meje in dominirala kar v dveh starostnih kategorijah. V svoji – mlajše deklice U12, kjer tekmuje prvo leto je dobesedno pometla s konkurenco in osvojila zlato. Potem se je pomerila še s 3 leta starejšimi dekleti v kategoriji U14, kjer je prav tako zmagala 2 borbi in premoč priznala samo v finalu ter tudi tam kraljevala na 2. mestu.

V kategoriji U12 sta se vrhunsko borila tudi Nik Cankar, ki je v težinsko najlažji kategoriji najprej izgubil proti Madžaru, potem pa z dvema zmagama popravil uvrstitev in pristal na 3. mestu ter Žiga Pahor, ki je zmagal kar 2 borbi in samo v finalu izgubil proti judoistu iz Lendave ter osvojil 2. mesto. Brez uvrstitve so žal ostali Tevž Kristan, ki je komaj letos začel trenirati judo in mu manjka še nekaj borbenih izkušenj, a je s svojim trdim delom že zelo blizu medalje ter Mark Kanižar in Misha Olishevsky, ki se je potem še neuradno spopadel s Hrvaškim judoistom in ga premagal ter tako zabeležil svojo drugo zmagano borbo, kar že kaže na njegov osebni napredek.

V najtežji težnostni kategoriji U14 se je ponovila zgodba prejšnjega tedna, ko sta se v finalu pomerila naša judoista Luka Lukšič (1. mesto) in Mark Jelnikar (2. mesto). Prvič se je večje tekme udeležil tudi Maj Lokar Gros, ki je v repasažu z zmagano borbo uspel priti do 3. mesta.

Za nami je resnično uspešna tekma, kjer smo dosegli vrhunske uvrstitve, čestitke vsem tekmovalcem in trenerjem.

Avtor: Katarina Kumer