Judo klub Komenda na stopničkah tudi na članskem državnem prvenstvu

V nedeljo, 3. marca 2019, je v Areni Bonifika Koper potekalo pasovno državno prvenstvo, kjer je Judo klub Komenda skupno osvojil 2. mesto od 20 nastopajočih klubov.

Saša Ristić je ubranil naslov lanskoletnega pasovnega državnega prvaka in ponovno stopil na najvišjo stopničko. Posebnost tega tekmovanja je, da ti zmaga poleg kolajne prinese tudi višji pas. Saša je sedaj ponosni nosilec 5. kyu.  Prvo mesto med belimi pasovi je osvojil tudi Damjan Krejač, za katerega je bilo to prvo judo tekmovanje. Odlično se je odrezal in si priboril rumen pas. David Črnko, prav tako prvič na tekmovanju, je osvojil odlično 3. mesto.

Dobre uvrstitve rekreativnih članov Judo kluba Komenda so pokazatelj kvalitetnega dela trenerjev tudi z odraslimi, kar je vsekakor spodbuda za nadaljnje delo in širjenje juda kot rekreacije tudi za odrasle.

Avtor: Katarina Kumer