Izjemni Jones premalo za zmago proti Unionu Olimpiji

Košarkarji Helios Suns so na zaostali tekmi 15. kola Lige Nova KBM z 71:79 v Ljubljani izgubili proti Unionu Olimpiji in zabeležili sedmi poraz v tem tekmovanju. To je bila prva od treh tekem teh dveh tekmecev v osmih dneh; v torek (Stožice, 19.00) in sredo (Domžale, 18.00) naslednji teden se bosta srečala še v četrtfinalu pokala Spar.

Trener Dejan Čikić, ki je svoje košarkarje v ponedeljek popeljal v polfinale Pokala Sixt Alpe Adria, ni mogel računati na štiri igralce prve peterke (Močnik, Remekun, Curry, Lelić), kar se je poznalo tako pod košema kot pri organizaciji napadov. Union Olimpija je vodila skoraj celo tekmo, že v drugi četrtini z 11 točkami razlike (33:22), a so se Domžalčani z nepopustljivo borbo vrnili v igro in polčas zaključili z izenačenih 37:37.

V drugem delu igre se je odsotnost četverice, ki se ji je zaradi poškodbe gležnja v drugi četrtini priključil še Simo Atanacković, zelo poznala, Ljubljančani so to izkoristili ter vodstvo minuto za minuto poviševali. V 28. minuti je ta znova znašala 11 točk (60:49), sedem minut kasneje pa že 16 (75:59), kar je bila tudi najvišja razlika na tekmi. Najboljši strelec državnih prvakov, ki jih v soboto ob 19.00 v Domžalah čaka nov dvoboj proti Sixtu Primorski, je bil tokrat Marcel Jones s 30 točkami, kar je njegov rekord v dresu domžalske zasedbe ter najboljši dosežek 15. kola Lige Nova KBM.

Dejan Čikić, trener Helios Suns: “Na tekmi dveh precej oslabljenih ekip smo uspeli prikazati napredek v napadu, zato sem kljub porazu zadovoljen in zelo optimistično gledam na naslednje tekme. Pred nami je končno dvodnevni premor do naslednje preizkušnje proti Sixtu Primorski, zato se lahko pripravljamo bolj mirno. Fantom čestitam za borbo in prikazano igro za vseh 40 minut.”