Igralci Domžal so razumeli sporočilo

Krka – Domžale 0:4

Nogometaši Domžal v Prvi ligi Telekom Slovenije nadaljujejo z odličnimi predstavami na gostovanjih. Po Kopru (3:2) in Ljubljani (2:0) so bili uspešni tudi v Novem mestu. Domača Krka, ki je imela po štirih tekmah točko več od dvakratnih državnih prvakov, je padla z visokim izidom 4:0. Junak tekme je bil Matic Črnic, ki je v polno meril dvakrat. Pravi evrogol, vreden večkratnega ogleda, mu je uspel v 45. minuti, ko je podvojil vodstvo svojega moštva. Pred njim je namreč v polno meril Matej Podlogar, zadnji žebelj v krsto Dolenjcev pa je v tretji minuti sodnikovega dodatka zabil Antonio Mance.

Rumeni so s prvim sodnikovim piskom prevzeli pobudo na igrišču. Domačini so le stežka prišli s svoje polovice, varovanci     Luke Elsnerja     pa so potrpežljivo čakali na svoje priložnosti. V uvodu tekme je najlepšo zapravil    Benjamin Morel,    po kratkem premoru za osvežitev pa so gostje povedli. Imenitno akcijo   Žana Majerja   in  Nejca Skubica,  je s strelom iz neposredne bliži   ne zaključil  Podlogar.  Napadalec Domžal je dosegel svoj prvi gol v sezoni in sedmega v dresu Domžal. Tudi v nadaljevanju so bili rumeni  boljši in po vratnici Aladina Šišića je tik pred koncem pr vega polčasa udaril Matic Črnic. Slednji je z imenitnim strelom s 25 metrov neubranljivo zadel zgornji levi kot nemočnega vratarja Miodraga Mitrovića: ''Dejstvo je, da smo se uspeli odlično pobrati po porazu z Rudarjem. Ko se  nam ne izide, je postala že kar navada, da na naslednji tekmi pokažemo pravi obraz. V nemogočih pogojih za igranje nogometa smo si v prvem polčasu ustvarili ogromno priložnosti in izid bi bil lahko tudi višji,'' je prvih 45 minut ocenil trener Luka Elsner.

Tudi v drugem delu se slika na igrišču ni veliko spremenila. Domžalčani so z agresivno igro napade nasprotnika prekinjali že na njegovi polovici, hkrati pa so bili po odvzeti žogi izjemno nevarni. Eno od takšnih akcij je s svojim drugim golom na tekmi izkoristil Matic Črnic, ki je v polno meril po lepi podaji Morela. 23-letni Štajerec, ki je uvod sezone izpustil zaradi poškodbe stegenske mišice, bi lahko srečanje zaključil tudi s hattrickom, a ga je pri tem zaustavila vratnica: ''Matic se ni vrnil le v pravi formi, ampak je pokazal tisto, kar mu je v preteklosti najbolj manjkalo. To je usmerjenost proti golu, s katero je neprestana nevarnost za nasprotnika. Tako kot vsi ostali igralci, je tudi on dodal svoj delež k današnjemu uspehu. Pomembno je, da so vsi igralci razumeli sporočilo pogovorov, ki smo jih imeli zadnja dva dneva. Bistvo teh je bilo, da se moramo obračati v smeri nasprotnikovega gola, še posebej na takšnih tekmah. To me veliko bolj veseli kot sam rezultat,'' navdušenja ni skrival Elsner, ki je imel tudi srečno roko z menjavami.

Matic Črnic.

20-letni Antonio Mance, ki je v 63. minuti vstopil namesto Šišića, je, tako kot na tekmi z ljubljansko Olimpijo, postavil končni izid srečanja. To je bil četrti gol rumenih na tekmi in že drugi hrvaškega napadalca na treh tekmah: ''V drugem delu igre je bil tempo razumljivo nekoliko nižji. V večini elementov, še posebej pa v fazi napada, smo igrali bistveno bolje kot na prejšnjih tekmah. Kvalitetni smo bili pri sprejemu žoge v smeri gola in koriščenju medprostora, kjer je bila Krka šibka. Veseli me, da smo spremenili način igre in danes se je pokazalo, da znamo biti učinkoviti tudi v napadu,'' je še dodal 33-letni strateg, ki se je z mislimi že usmeril k sobotni tekmi proti vodilni Gorici.

Primorci so po porazu v uvodnem kolu proti Olimpiji nanizali kar štiri zaporedne zmage: ''Ena ekipa je vedno hit prvenstva. Lani na začetku sezone smo bili mi, letos je to Gorica. Naredili bomo vse, da ne bodo več hit in da se z njimi izenačimo na prvenstveni lestvici. Čaka nas zelo težka naloga, še posebej, ker nam doma do sedaj ni šlo. Na področju motivacije na pričakujem težav. Ob tem moram dodati, da proti Rudarju ni bil problem le v želji in motivaciji, ampak tudi v taktičnem pristopu v napadu. To smo uspeli danes popraviti in upam, da bo v prihodnje bolje.'' Obračun ekip, ki se skupaj ponašata s kar šestimi naslovi državnega prvaka, bo v Športnem parku v Domžalah v soboto ob 20:15.

Avtor: Grega Krmavnar; Foto: Lado Vavpetič; Video: Sedo Rošić (NK Domžale)