Helios v polfinalu!

Tretja tekma je bila potrebna v četrtfinalnem spopadu Heliosa in Rogaške, da smo dobili ekipo, ki napreduje med štiri najboljše v Ligi Telemach. K sreči za nas, je to ekipa Heliosa, ki je v odločilni tekmi košarkarje z Rogaške Slatine ugnala z 82:75 in se bo tako za veliki finale pomerila z Unionom Olimpijo. Kot v četrtfinalu, bo tudi tokrat napredovala ekipa, ki bo prva dosegla dve zmagi.

Odločilno tekmo z Rogaško, sicer že 7. medsebojno letos, so za Helios odprli Majstorović, Mahkovic, Ponjavić, Hrovat in Boltić, ki so hitro ujeli pravi obrambni ritem, napadalnega pač ne, saj je bilo sredi prve četrtine "komaj" 6:5. Potem pa se je Domžalčanom končno odprlo tudi v napadu. Začel je Gregor Hrovat s trojko, nadaljevala pa sta Đorđe Majstorović in Blaž Mahkovic, ki sta Heliosu po prih desetih minutah zagotovila 10 točk prednosti (23:13). Helios je s "poletno" igro nadaljeval tudi v drugi četrtini, v kateri sta svoje pristavila še Matic Rebec in Aleksandar Ponjavić, tako da je bilo v 15. minuti že 36:20. Priključek, če temu lahko tako rečemo, so Slatničani držali predvsem po zaslugi Sandija Čebularja, ki je v teh minutah zadeval praktično vse, kar je vrgel proti košu, a je razlika kljub temu vztrajno naraščala proti dvajsetim točkam. Te meje v prvem polčasu sicer nismo presegli, je pa z enim zadetim prostim metom, v zadnji sekundi polčasa, za +19 (49:30) poskrbel Hrovat.

Začetne minute drugega polčasa so na kratko pripadle Rogaški, potem pa je Helios udaril z dvema zaporednima trojkama Igorja Marića, eno pa je dodal še Hrovat, in semafor je kazal že +23, 62:39! To je očitno malce uspavalo domače, ki so nato precej popustili v obrambi in Rogaška je vmes prišla že "le" na 15 točk zaostanka 65:50, pred zadnjimi desetimi minutami pa je bilo 67:60, potem ko je v izteku četrtine dva prosta meta dodal še Marko Boltić. A je bilo že prepozno, da bi zaustavili nalet gostov iz Rogaške Slatine. Razpoloženemu Čebularju sta se v napadu pridružila še Miloš Miljković in Milivoje Mijović, svoje sta dodala še Tadej Koštomaj in Mitja Nikolić, in sredi zadnje četrtine so imeli Domžalčani le še 10 točk naskoka (74:64). Kljub vsemu so "barvarji" igrali ravno prav zbrano, da gostom niso niti v enem trenutku ponudili prave možnosti za preobrat, tako da so lepo polne tribune Hale KC kmalu začele slaviti napredovanje v polfinale Lige Telemach. Vse skupaj je malce skazil le incident ob zaključku tekme, ki sta ga zaradi petelinjenja zakuhala Rebec in Čebular, a se je vroča kri hitro polegla, po seriji prostih metov na obeh straneh pa je bil končni rezultat 82:75 za Helios.

Za domače je Matic Rebec dosegel 18 točk in temu dodal še 5 podaj, točko manj pa je prispeval še en "zelenec", Gregor Hrovat. Na drugi strani je bil pri Rogaški s 16 točkami in 5 skoki najbolj razpoložen Sandi Čebular.

Zmago Sagadin, trener Heliosa Domžal: "Več kot zasluženo smo še petič v sezoni premagali Rogaško. Skupni izkupiček na medsebojnih tekmah znaša 5-2, kar tudi kaže na to, da smo boljša ekipa. Tokrat smo si v briljantnem prvem polčasu priborili 20 točk prednosti in deklasirali nasprotnika. V nadaljevanju pa, kar je že naša tradicija, glede na to, da smo najmlajša ekipa v ligi, nismo znali braniti te visoke prednosti. A zmaga niti za trenutek ni bila ogrožena. Čestitke fantom za zmago, kljub vsem problemom, ki jih imamo v klubu. Osvojili smo tretje mesto v Ligi Telemach za prvaka in si skoraj že zagotovili mesto v Ligi ABA. Sedaj smo v polfinalu. To je bilo tisto, kar smo morali doseči."

Damjan Novaković, trener Rogaške: "Helios je po zaslugi naših 13 izgubljenih žog v prvem polčasu prišel do visoke prednosti. Kljub temu se nismo predali. Borili smo se po najboljših močeh, a vseeno izgubili. Čestitke vsem igralcem za maksimalno borbenost."

Helios je s to zmago napredoval v polfinale Lige Telemach, kjer nas čaka ljubljanska Union Olimpija, s katero smo se letos pomerili že trikrat. V polfinalu Pokala Spar je bila Olimpija za malenkost boljša, v Ligi za prvaka pa je Helios slavil doma, Olimpija pa še prepričljiveje v Stožicah. Polfinalna serija se začne v torek, 13.05., ko bodo Domžalčani gostovali v Ljubljani, v četrtek, dva dni pozneje, pride Olimpija v "komunalo", v soboto pa bo v Stožicah na sporedu še morebitna tretja tekma.