Helios Sunsi slavili proti neobremenjeni Olimpiji

V boju za Ligo za prvaka so Sunsi vpisali tretjo zaporedno zmago v Ligi Nova KBM in se počasi pomikajo k prvim šestim mestom na lestvici. V Hali Tivoli so bili boljši od mlade, pa tudi precej neobremenjene zasedbe Petrol Olimpije z 68:76.

Tekma se je odigrala v precej valovih. Domžalčani so dobro začeli in prvi del igre dobili s 17:21. V drugih desetih minutah sta domača Aleksandar Lazić in Erjon Kastrati poskrbela za preobrat, Olimpija pa je na glavni odmor odšla z 8 točkami prednosti (43:35).

Sledila je atomska 3. četrtina Sunsov, ki so, z agresivno igro Nikole Gajića ter hitrimi protinapadi Blaža Mahkovica in Miroslava Pašajlića, prišli do delnih 18:2 in vodstva s 45:53. Pred zadnjimi 10 minutami je bilo 51:56, sledil je nov preobrat Olimpije za vodstvo s 63:62, zaključna beseda pa je spet pripadla Mahkovicu, ki je vezal 9 zaporednih točk, piko na i pa je s trojko za 68:74 postavil Đoko Šalić.

Pri domačih sta Aleksandar Lazić (6 skokov) in Luka Šamanić (5 skokov) dosegla po 12 točk, pri Sunsih pa je bil spet odličen Blaž Mahkovic z 21 točkami in 5 skoki, 19 točk in 6 podaj je prispeval Miroslav Pašajlić, 16 točk in 6 skokov pa Đoko Šalić.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Za nas je bila to izjemno pomembna tekma, odnesli pa smo celo kožo. Drugi polčas smo odigrali zelo dobro v obrambi. Mladi igralci Olimpije so nas še enkrat ujeli, vendar smo v končnici ohranili mirno kri in tekmo pripeljali do konca v našo korist. Čestitke mojim fantom za zmago, vse pa nas izjemno veseli podpora naših zvestih navijačev, ki so nas prišli bodrit v Tivoli, za kar se jim zahvaljujem!”

Sunse naslednja tekma čaka v torek, 18. 12., ko v Domžale, v 12. kolu Lige ABA 2, prihaja MZT iz Skopja.

Liga Nova KBM, 9. kolo (Ljubljana, 14. 12. 2018)

Petrol Olimpija – Helios Suns 68:76 (17:21, 26:14, 8:21, 17:20)

Petrol Olimpija: Andolšek Heine, Tratnik 2 (5 skokov), Lazić 12 (6 skokov), Šamanić 12 (5 skokov), Simonović 10 (11 skokov), Malovčič, Vujačić 2, Sanon 8 (5 podaj), Rebec 5, Radulović 8, Marinč, Kastrati 9
Helios Suns: Pašajlić 19 (6 skokov), Gajić 2, Klavžar 3, Fon 5, Oman 3, Durnik, Močnik 4, Jogan, Mahkovic 21 (5 skokov), Besedić 3 (6 skokov), Strel, Šalić 16 (6 skokov)

Avtor: KK Helios Suns; Foto: KK Helios Suns; Video: MCR CUT PRODUCTION