Helios Sunsi do prve zmage v Ligi za prvaka

Domžalski košarkarji so končno odigrali odlično od prve do zadnje minute in zasluženo prišli do prve zmage v Ligi za Prvaka. V domžalski dvorani so s 84:75 padli Hopsi iz Polzele, na tekmi pa je blestel Blaž Mahkovic s 36 točkami in 6 skoki.

Tokrat je treba Sunse resnično pohvaliti za borben pristop od samega začetka tekme. S trojko kapetana Jureta Močnika je bilo po dobrih treh minutah igre 15:7, sama igra na parketu pa je dala slutiti, da je Helios tokrat pravi. Igor Tratnik in Blaž Mahkovic sta poskrbela, da so domači po prvih 10 minutah vodili z 32:22. V drugi četrtini so bili Sunsi vseskozi spredaj, varno razliko je ohranjal predvsem odlično razpoloženi Mahkovic, ki je že v prvem polčasu, Helios ga je dobil s 44:37, dosegel 19 točk.

Krizne domžalske minute so bile le tiste na začetku drugega polčasa. Hopsi so v treh minutah prišli na vsega točko zaostanka, za 44:43 je z dvema prostima metoma poskrbel nekdanji “barvar” Sandi Čebular. Po domžalskih 8:0 so gledalci v dvorani spet lažje zadihali, a se gostje kar niso želeli vdati. Po atraktivnem zabijanju Jureta Besedića je rezultat po 30 minutah igre postavil Donovan Jack (58:53).

Gostje so se v zadnjem delu igre kar nekajkrat približali na štiri točke zaostanka (63:59, 67:63), a je Mahkovic, z dokaj mirnim izvajanjem prostih metov (8/10 v zadnjih treh minutah), poskrbel, da je zmaga ostala doma. Končalo se je z domžalskih 84:75, za kar je Mahkovic prispeval 36 točk in 6 skokov, 14 točk in 5 skokov pa je dodal Tratnik. Najboljši Polzelan je bil Austin Burgett s 17 točkami in 10 skoki.

Blaž Mahkovic.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitam fantom za zmago, mislim, da so si jo danes res zaslužili. Borili so se od prve do zadnje minute. Zelo dobro smo se držali navodil, ki smo jih podali pred tekmo in če bomo tako nadaljevali, lahko v naši dvorani premagamo vsakega nasprotnika.”

Boštjan Kuhar, trener Hopsov: “Helios je danes tekmo odprl z večjo željo. Mi, kakor smo začeli, smo tudi igrali potem večino tekme. Je pa v tej dvorani težko igrati proti razigrani domači ekipi, ki pa smo jo razigrali sami. S slabim začetkom, brez želje in napakami v obrambi, pravzaprav popolno nasprotje kot v obračunu z Olimpijo. Tokrat smo si zaslužili poraz, Heliosu pa vse čestitke za zmago.”

Helios Sunse naslednja tekma čaka prihodnjo soboto, 6. 4., ko v Domžale prihaja Rogaška.

Liga Nova KBM za prvaka, 5. kolo (Domžale, 30. 3. 2019)

Helios Suns – Hopsi Polzela 84:75 (32:22, 12:15, 14:16, 26:22)

Helios Suns: Pašajlić 4 (6 skokov), Gajić 8 (10 skokov), Klavžar 4, Fon 2, Bratec, Oman 3, Tratnik 14 (5 skokov), Močnik 5 (5 podaj), Jogan, Mahkovic 36 (6 skokov), Besedić 8, Strel
Hopsi: Burgett 17 (10 skokov), Benson 7 (10 podaj), Dragan, Rotar 2, Copot, Čebular 9, Borse 3, Godler, Atanacković 12, Vasilić 10, Jack 15 (6 skokov), Zmrzlak

Avtor: KK Helios Suns; Foto: Gašper Papež