Helios boljši od do zdaj neporažene Rogaške Crystal

V soboto, 10.11.2012, je Helios v 4. krogu Lige Telemach gostoval pri še vedno neporaženi Rogaški Crystal. Po dramatični končnici sta dve točki odšli v Domžale, Rogaška pa je morala vpisati prvi letošnji poraz. Helios je slavil s 63:56.

V začetni peterki Heliosa sta se znašla tudi povratnika po poškodbah, Jure Močnik in Đorđe Majstorović. Je pa že začetek nakazal, da bodo gledalci lahko spremljali napet obračun vse do konca, saj si nobena od ekip ni mogla priigrati malo višje prednosti. Malo bolj podjetno so začeli Domžalčani, a so domačini hitro vzpostavili ravnotežje in do konca prve četrtine celo povedli, bilo je 18:15. V drugi četrtini smo lahko spremljali podobno igro. Domžalčani so imeli največ težav z razpoloženim Milošem Miljkovićom, pri Heliosu pa je svoje že začel prispevati danes izvrstni Blaž Mahkovic, ki je drugo četrtino začel in končal z uspešnim metom za tri točke. In prav zadeta trojka ob koncu prvega polčasa je Heliosu prinesla vodstvo na polovici tekme 34:31.

Začetek drugega polčasa ni bil ravno za sladokusce. Raztrgana igra na obeh straneh, vseeno pa so malo več pokazali Domžalčani, ki so na polovici tretje četrtine vodili z 41:32 (delni rezultat v šestih minutah 7:1). Višjo prednost jim je s trojko Matica Rebca ob koncu četrtine (46:40) tudi uspelo zadržati. Zato pa smo pravo dramo doživljali v zadnji četrtini oz. bolje rečeno, v drugi polovici zadnje četrtine. Helios je imel pet minut pred koncem še prednost šestih točk, 52:46, a je Rogaška z delnim izidom 10:2, dobri dve minuti pred koncem prišla do prvega vodstva po 25:24 v drugi četrtini, bilo je 56:54. Minuto in pol do konca je nato Močnik zadel le en prosti met, a je Rogaška naslednji napad zapravila, kar je s trojko kaznoval Miha Fon. Po minuti odmora na zahtevo domačega trenerja je sicer izvrstni Miljković zgrešil za priključek Rogaške, na drugi strani pa sta Fon in Mahkovic tekmo mirno pripeljala do konca. Helios je tako tekmo končal z delnim rezultatom 9:0 za slavje s 63:56.

Pri Rogaški je potrebno izpostaviti Miloša Miljkovića, ki je 17 točkam dodal kar 12 skokov. Pri Heliosu pa je bil tokrat zagotovo glavni Blaž Mahkovic, ki je dosegel 21 točk ter ob tem ujel še 6 odbitih žog. Drugega izrazitejšega strelca ni bilo, po 8 točk sta tako dodala še Matic Rebec in Gezim Morina, slednji pa je imel ob tem še 7 skokov.

V naslednjem krogu, 17.10.2012, se bo Helios doma pomeril z Elektro iz Šoštanja, za katero nastopata tudi dva nekdanja domžalska košarkarja, Žiga Zagorc in Sanel Bajramlić.