Gregor Dimic, David Ivartnik, Jakob Smolnikar in Žiga Keržan na stopničkah maratona Uvati vitar na Braču

Na 37 km dolgi trasi je v absolutni kategoriji zmagal David Ivartnik, Jakob Smolnikar je privozili odlično 3. mesto in hkrati zmagal v kategoriji Cadet M, Žiga Keržan je bil v kategoriji Junior M tretji. Na daljši, 103 kilometre dolgi trasi, je odlično tretjo mesto privozil Gregor Dimic. Ekipo Energijateam.com so sestavljali še Mitja Tancik, ki je dirko na 103 kilometra dolgi trasi zaključil na odličnem 5. mestu, Žiga Keržan, ki je na 37 km dolgi trasi v kategoriji Junior M privozil 3. mesto, in Peter Keržan, ki je bil v kategoriji Master B dvaindvajseti.

V soboto, 20. maja 2017, je v Sutivanu na Braču Biciklistički klub Spalatum drugič organiziral maraton »Uvati Vitar«, ki je potekala v okviru hrvaškega pokala in bila kategorizirana za UCI C3 točke. Na startu je bilo 200 tekmovalk in tekmovalcev iz 10 držav, ki so pomerili na treh različno dolgih trasah. Na 103 kilometre dolgi trasi so dirkali Elite M, Elite W, Veterani A, Veterani B, Veterani C, Veterani D in Sport. Na 37 kilometrov dolgi trasi so vozili Junior M, Junior W, Veterani B, Veterani C, Veterani D, Kadeti in Rekreativci. Na tretji, 21 kilometrov dolgi trasi so vozili Rekreativci brez licenc ter druge kolesarke in kolesarji. Start in cilj najdaljše trase je bil v Sutivanu, trasa pa je potekala skozi Brač vse do najvišje točke nad Bolom, Vidove gore. Vzdušje v ekipi Energijateam.com je bilo pred pričetkom tekme pozitivno, polno pričakovanj in želje po dobrih vožnjah.

Gregor Dimic in Mitja Tancik sta vozila na 103 kilometre dolgi trasi, ki je potekala vse do najvišje točke Bola, in med več kot 60 tekmovalci privozila Gregor stopničke, 3. mesto, Mitja pa odlično 5. mesto.

Na 37 kilometrov dolgi trasi je bilo med 102 tekmovalci čutiti premoč ekipe Energijateam.com. Na stopničkah absolutne razvrstitve sta stala kar dva tekmovalca iz ekipe, David Ivartnik je bil najhitrejši, Jakob Smolnikar je bil odlični tretji. Njun uspeh je na 6. mestu v absolutni razvrstitvi dopolnil tudi Žiga Keržan. Odlični so bili tudi rezultati, ki so jih dosegli v svojih kategorijah. V kategoriji Junior M sta bila med prvimi tremi David Ivartnik, ki je bil prvi, in Žiga Keržan, ki je bil tretji. V kategoriji Cadet M je zmagal Jakob Smolnikar. Peter Keržan, ki je bil v absolutni razvrstitvi petinsedemdeseti, je bil v kategoriji Master B dvaindvajseti.

Zadovoljni z vožnjami in seveda rezultati so se tekmovalci v nedeljo vračali polni energije.