Dve zlati in ena bronasta medalja za Težkoatletski klub Domžale!

Olimpijsko dviganje uteži je v Sloveniji v silovitem vzponu. Na državnem prvenstvu, ki je potekalo v nedeljo, 21. maja 2017 v Vipavi je bilo to dobro vidno. Tekmovalci in tekmovalke, ki jih je prišlo v rekordnem številu so se dobro nabrusili in postavili kar nekaj državnih rekordov. A tudi člani in članice Težkoatletskega kluba Domžale so trdo trenirali.

Naslov državne prvakinje je osvojila Petra Pavlič z rezultatom, poteg 70 kg in sunek 84 kg, kar pomeni, da se tudi po zlomu roke pri delovni nesreči ne predaja. Jošt Janša je osvojil naslov državnega prvaka v najmočnejši kategoriji. Bodoči kirurg, dobro ve, da so operacije naporna reč in trening dviganja uteži človeku poplača z veliko mero trdnosti. Jernej Orešek je bil v kategoriji do 85 kg tretji, v potegu mu je uspel izvrsten dvig s 117 kg. V odvetništvu ni šale, za pravde je potrebno biti dobro pripravljen. Dobro sta z utežmi borila tudi Valentin Orešek, ki je v kategoriji do 94 kg osvojil peto mesto in mladi up Jaka Žagar, ki je na svojem prvem članskem prvenstvu zasedel osmo mesto.

Prvi del sezone je tako skoraj končan, v soboto, 3. junija 2017, bo Težkoatletski klub Domžale v preddverju Športne dvorane Domžale ob 10.00 priredil mednarodno tekmovanje. Vabljeni k ogledu.