Državno prvenstvo invalidov v veleslalomu na Poseki na Ravnah na Koroškem

Po koledarju Zveze za Šport invalidov Slovenije – Paraolimpijski komite, se je v soboto, 7. februarja 2015, na smučišču Poseka na Ravnah na Koroškem odvijalo državno prvenstvo invalidov v veleslalomu, ki so bili razvrščeni v različne kategorije. Tekmovalci so se pomerili v dveh vožnjah veleslaloma, za končno uvrstitev pa se je upošteval seštevek obeh veleslalomskih voženj.

Izvajalec državnega prvenstva je bilo Invalidsko športno društvo Samorastnik iz Raven na Koroškem. Tekmovanja se je začelo ob 10.00 uri. Smučišče Poseka, ki ima vlečnico pa je bilo od 9.00 do 13.00 ure rezervirano samo za tekmovalce na državnem prvenstvu invalidov v veleslalomu. Priljubljenega smučarskega srečanja se je v lepem sončnem vremenu in odlično pripravljeni progi udeležilo 73 smučark in smučarjev iz vse Slovenije, ter njihovi spremljevalci in prostovoljci.

Štartne številke je izžrebal izvajalec Invalidsko športnega društva Samorastnik, ki je od 9.00 do 9.30 ure pred bifejem na spodnji postaji vlečnice delil štartne številke in bone za kosilo.

• MLADINSKA (ženske) v kategoriji gluhi

V kategoriji člansko ženske stoječe je v skupini cerebralna paraliza LW9/2 nastopila tudi Simona Pivar iz Domžal, ki tekmuje za zvezo SONČEK ter se uvrstila na drugo mesto v svoji kategoriji, za 25 let mlajšo Leno Gaberšček. V kategoriji članice nacionalna kategorija pa je Slava Sabol Čuk, ki dela v domžalski knjižnici in tekmuje za DGN Ljubljana, osvojila prvo mesto. Ob tej priliki se Simona lepo zahvaljuje Erdani Sportu iz Domžal, kjer so pred tekomvanjem dobro poskrbeli za njene smuči.

Domžale je več kot odlično zastopala Simona Pivar.

Vodja tekmovanja je bil Peter Ozmec, častni predsednik IŠD Samorastnik. Iz paraolimpijskega komiteja Slovenije pa je prišel Jeralič Primož, ki je bil tudi napovedovalec na tekmovanju.

Taka prvenstva so priložnost za druženje vseh invalidov, ki se srečujejo in tudi pokramljajo med seboj.

Avtor: Miro Pivar; Foto, video: Miro Pivar