Domžalski Tigri so si z neustavljivim napadom priborili prvo mednarodno zmago

V nedeljo, 28. maja 2017, so Domžale Tigers odšli na gostovanje v Salzburg, kjer so si z odlično predstavo priborili zmago proti gostujočim Ducksom. Po napetih dveh polčasih in štirih četrtinah so v zadnjih minutah z dominacijo v napadu potrdili zmago s končnim rezultatom.

Tekmo so Tigri otvorili z vračanjem žoge Luka Kotnika v končno cono (7:0). Nato je sledil touchdown iz strani Ducksov (7:7). Naslednje točke je dosegel Matej Koletnik s strelom na gol (10:7). Tigri niso popuščali, v naslednjem trenutku pa se je igra odprla Klemnu Svetlinu, to je bil prvi izmed petih touchdownov v njegovi dominaciji v napadu (17:7). V naslednji četrtini so Ducksi dosegli tri touchdowne, a pri enemu se je zalomilo, saj so Tigri blokirali strel na gol za dodatno točko. Poleg tega pa sta v tej četrtini točke po tleh dosegla še Luka Kotnik (24:14) in Klemen Svetlin (31:27).

Tretjo četrtino je ponovno dominiral Klemen Svetlin z novima dvema touchdownoma (44:39). Zadnjo četrtino je zaživela tudi obramba s prestreženo podajo Andreja Kuhlja 5 minut pred koncem tekme. Izredno natančnost pa je pokazal tudi Matej Koletnik s še enim strelom na gol (47:39). Kot zadnji trn v peti Ducksov, sta 38 sekund pred koncem Klemen Svetlin z tekom po tleh in Miha Hrovat s konverzijo za dve točki po touchownu, zagotovila zmago Domžalskim Tigrom (62:46).

Tako 10. junija 2017, v Domžale prihajajo Telfs Patriots. Pridite navijat in podpret Tigre, ki bodo nabrusili kremplje, dali vse od sebe in poizkusili zmagati prvič tudi na domačih tleh.

Domžale Tigers 62 – 46 Salzburg Ducks
            ( 17:7 ¬/ 14:20 / 12:12 / 19:7 )

Avtor: Domžale Tigers; Foto: Domžale Tigers