Domžalski plesalci osvojili kar 7 naslovov državnih prvakov

V tednu med 22. in 28. junijem 2015, se je v Medvodah odvilo Državno prvenstvo v modernih tekmovalnih plesih. Udeležili so se ga tudi plesalci iz Plesnega kluba Miki, ki so se nanj pripravljali celotno plesno sezono. Trdo delo je bilo zasluženo poplačano, namreč skupno so osvojili kar 7 naslovov državnih prvakov, 7 naslovov državnih podprvakov in 4 tretja mesta.

Med vsemi dobitniki medalj moramo izpostaviti Andraža Mraka in Dejana Djuroviča, ki sta v electric boogie-ju zopet osvojila tako državno kot evropsko prvenstvo. Prav tako pa sta se izjemno odrezala Andraževa varovanca Niko in Žiga, ki sta zasedla 1. mesto v isti plesni kategoriji med mladinci.

Odlično je nastopila tudi Ajda Križman, ki je v orientalskih plesih dosegla tako naslov državne prvakinje, kot tudi dve 2. mesti. Na stopničke so se povzpele tudi orientalske, show dance in hip-hop formacije ter male skupine, jazz solistka med članicami Klara Senica pa je v pokalnem državnem tekmovanju zasedla odlično 2. mesto. Lara Pak, hip hop solistka med mladinkami, je za PK Miki dosegla zgodovinski uspeh in sicer se je med kar 72 plesalkami uvrstila na izvrstno 6. mesto.

Takšnih in podobnih izjemnih rezultatov plesalcev je še ogromno, poleg plesalcev samih, pa so za te uspehe zaslužni tudi trenerji, ki skrbijo za to, da so plesalci vedno odlično pripravljeni na tekmah. To so trenerji: Saša Eminič Cimperman, Lucija Velkavrh, Maja Sonc, Manca Čuček, Andrea Zanardi, Nastja Horvat, Andraž Prokofjev, Anja Jurič ter že prej omenjena Andraž Mrak in Dejan Djurovič. Ti so tisti, ki stojijo za vsemi plesalci, njihovimi uspehi in jih podpirajo skozi celotno sezono. Izredno smo ponosni tako na njih kot na plesalce, vsem skupaj pa želimo še ogromno plesnih korakov in uspehov tudi na mednarodnih tekmovanjih.

Avtor: Tjaša Derstvenšek; Foto: PŠ Miki