Domžalski AS-i v novo atletsko sezono s prvim državnim naslovom

Žan Vrhovnik državni dvoranski prvak v skoku v višino

V Ljubljani, se je v soboto 16. januarja 2016, pričela nova atletska sezona. Pionirji in pionirke, kategorije do 14 let so se v dvorani ŽAK-a merili za prve letošnje državne naslove.

Uspešna sezona 2015 se očitno za mlade AS-e nadaljuje tudi v novem letu

Žan Vrhovnik je v skoku v višino s preskočenimi 152 cm postal državni dvoranski prvak!!! Le za nekaj centimetrov pa je zgrešil tudi drugo medaljo v skoku v daljino. S 473 cm je klub dejstvu, da tekmuje z leto dni starejšimi vrstniki osvojil odlično 4. mesto.

Centimetri so ločili Ano Spahić do prve medalje v kategoriji do 14 let. S 4. mestom v skoku v daljino (459 cm) je naša najboljša mlada atletinja nadgradila odličen nastop v teku na 60 m. V teku, kjer je bila udeležba najštevilčnejša (100 atletinj), se je z nastopom v malem finalu uvrstila na 8. mesto.

Čeprav so bili morda daleč od medalje, pa vendarle velja pohvaliti ostale mlade udeležence, ki so krepko popravili svoje najboljše rezultate:

• Jaka Hace v teku na 60 m z nastopom v malem finalu do 12. mesta, v skoku v daljino pa z rezultatom 4.61 do 13.mesta.