Domžalčani z izjemno predstavo prišli do zmage nad Koprom

Nogometaši Domžal so z izjemno predstavo na domačem igrišču prišli do tretje zmage v spomladanskem delu prvenstva. Športni park Domžale je bil vnovič odlično obiskan in okoli 700 gledalcev je zadovoljnih zapuščalo stadion, saj so varovanci Luke Elsnerja nadigrali drugouvrščene Koprčane in slavili s 3:1.

Tekma se sicer za domačine ni začela najbolje, saj so Koprčani, podobno kot na obeh dosedanjih medsebojnih tekmah, v prvi polovici prvega polčasa prišli do vodstva. Po nenavadni akciji je žogo v mrežo porinil Matej Palčič. Domžalčani proti Koprčanom niso dosegli gola več kot 300 minut, toda ta negativen niz se je zaključil v 36. minuti, ko je vratarja Vasjo Simčiča premagal Saša Aleksander Živec. To je bil že njegov tretji gol v spomladanskem delu sezone in sedmi v sezoni: ''Prvi polčas se je znova odvil po istem scenariju kot na obeh tekmah proti Kopru v letošnji sezoni. V prvi polovici prvega polčasa smo znova prešli v zaostanek in takrat nam je bilo težko, ker smo na zadnji tekmi v Velenju preveč enostavno prejemali gole in tukaj se je zgodba ponovila. Morda je bil to ključni trenutek tekme, saj nismo obupali, ampak smo nadaljevali z željo in samozavestjo, da bomo stvari obrnili v svojo korist. Tega sem izjemno vesel.''

V drugem delu igre so dvakratni državni prvaki dominirali na igrišču in le še vprašanje časa je bilo, kdaj bodo prebili disciplinirano postavitev gostov. Priložnosti sicer ni bilo veliko, toda očitno je bilo, da imajo domači večjo željo po uspehu. Ko ne gre iz igre, se je potrebno zanašati na prekinitve in v 77. minuti so Domžalčani prišli do prostega strela, nekoliko z desne strani. Žogo si je namestil Erik Janža, ki je letos s podobnega položaja dosegel že dva gola in mojstrsko zadel zgornji levi kot povsem nemočnega vratarja Vasje Simčiča. Evrogol Prekmurca je poskrbel za bolj odprt zaključek tekme in to so domači s pridom izkoristili. Rezervist Sasha Aneff je v 89. minuti s prefinjenim strelom postavil končni izid 3:1: ''To je očiten premik v naši miselnosti. Proti Kopru je izjemno težko igrati, saj gre za ekipo, ki lahko prav iz vsake situacije pride do zadetka. Po drugi strani pa je neverjetno težko prebiti njihovo postavitev, ki je vselej dobro postavljena in disciplinirana. Naša postavitev je bil usmerjena v to, da poizkušamo s tehnično in dinamično igro v konici napada priti do priložnosti, a nam to ni vselej uspelo. Končno so se v določenem trenutku nekateri dejavniki obrnili v našo prid, kar nam je manjkalo predvsem v Velenju in zaradi tega smo lahko tekmo obrnili. Ta zmaga je v prvi vrsti prigarana in dosežena z ogromno želje in odrekanja vseh igralcev. To je tudi razlog, da smo danes tudi slavili. Z zmagami na domačih tleh počasi dobivamo krila in zagotovo bo iz kola v kolo še boljše.''

Domžalčani so se z novimi tremi točkami znova približali vrhu lestvice. Peti Zavrč beži le še dve točki, razlika do drugouvrščenega Kopra se je stopila na devet točk, do tretjega Rudarja pa na 7 točk. Dvakratni državni prvaki se bodo v naslednjem kolu pomerili z ljubljansko Olimpijo. Tekma na Stožicah bo v soboto ob 16:30.

Avtor: Grega Krmavnar; Foto: Lejla Rošić; Video: Sedo Rošić (NK Domžale)