Domžalčani doma gostili košarkarje Spars Sarajeva

Helios Sunsi nadaljujejo s pripravami na začetek sezone, ki se nezadržno približuje. Tokrat so v domači dvorani gostili košarkarje Sparsev iz Sarajeva in v tesni končnici slavili z 82:77. Prvi strelec tekme je bil Jure Pelko z 29 točkami.

Domžalčani, ki so se v boj z gosti iz BiH podali brez štirih poškodovanih igralcev, izkušenejših Jureta Močnika in Mihe Zupana, ter mlajših Aljaža Bratca in Nejca Klavžarja, so v tekmo vstopili izredno angažirani in bili večino prve četrtine v prednosti, še najvišja je bila ravno ob koncu četrtine, 21:15. Razigranima Juretoma, Pelku in Besediću, se je v drugih desetih minutah v napadu pridružil še Blaž Mahkovic, tako da so Sunsi tudi na glavni odmor odšli z vodstvom, bilo je 42:37. Obe ekipi sta bili učinkoviti predvsem z meti z razdalje, do polčasa je padlo že 11 trojk, v enem momentu se je kar pet zaporednih napadov končalo z zadetim metom z razdalje 6,75m.

V drugem polčasu je domače počasi začela loviti kratka klop. Težave z osebnimi napakami Besedića so gostje znali izkoristiti, sredi tretje četrtine so tako povedli s 54:52. To je bilo po 13:11 njihovo drugo in tudi zadnje vodstvo na tekmi, za kar sta v zaključku četrtine z dvema trojkama poskrbela Matej Rojc in prej omenjeni Pelko. Zadnjih deset minut je bilo napetih, a so uspeli Domžalčani zadržati vse nalete gostov in zmaga z 82:77 je ostala doma. Ekipi sta ponovili izkupiček zadetih trojk tudi v drugem polčasu, na koncu so jih domači zadeli 13, košarkarji Sparsev pa devet.

Jovan Beader.

Prvi strelec tekme je bil Jure Pelko s kar 29 točkami, 18 jih je dodal Jure Besedić, še eno manj pa Blaž Mahkovic. Na drugi strani je izkušeni Kenan Bajramović, tudi nekdanji reprezentant BiH, dosegel 21 točk, z 12 točkami pa se je izkazal tudi mladi Slovenec na začasnem delu pri Sparsih, Sandi Grubelič.

Pripravljalna tekma, Domžale (19.09.2017)

Helios Suns – Spars Sarajevo 82:77 (21:15, 21:22, 17:18, 23:22)

Helios: Sinebabnov, Rojc 10, Pelko 29, Jogan 2, Oman 4, Mahkovic 17, Besedić 18, Shashkov, Strel 2
Spars: Kočić 6, Stepanović 4, Grubelič 12, Spasov, Manjgafić 2, Reljić 4, Đokić 13, Pirić, Bajramović 21, Bašić, Durmo, Josipović 13

Avtor: KK Helios Suns; Foto: KK Helios Suns