Devet medalj mladim AS-om na državnem prvenstvu

Prva vikenda v septembru so se pionirji v Celju (U16) in Postojni (U14 in U12) merili na državnem prvenstvu. Številčna ekipa Atletskega društva AS je ponovno dokazala, da varovanci trenerke Alenke Zavadlav sodijo med najboljše v Sloveniji.

V Celju bi pionirji najstarejše kategorije dosegli še kaj več, vendar je bila ekipa močno oslabljena zaradi poškodb vidnih AS-ov, Anžeta Farkaša, Luke Vrhovnika in skakalke v daljino Tee Podbevšek.
Zato sta dve medalji vsekakor lep uspeh. Juš Smole se je med leto starejšimi pionirji močno približal svojemu osebnemu rekordu (176). Uspešno preskočenih 174 pa je bilo dovolj za bronasto medaljo.
Skromna udeležba, le dveh tekmovalcev v hoji je Vidu Savniku zagotovila srebrno medaljo. Disciplina, katero bodo v Sloveniji obudili prav najmlajši je Vidu zagotovila reprezentančni nastop. Lepo! Ne Alja Sitar, ne Anže Farkaš ali Juš Smole temveč Vid Savnik. Prvi atlet član Atletskega društva AS v reprezentanci Slovenije. Bravo, Vid! Korajža velja in nastop v reprezentanci naj bo v naprej lepa spodbuda za nadaljnje udejstvovanje v atletiki.

Omeniti velja tudi ostale atlete, ki so po vrsti dosegali svoje osebne rekorde. Četverica As-ov v teku na 300 m je po vrsti dosegala svoje najboljše rezultate. Alja Tič, Tim Mušič in Luka Dragar so dosegli svoj cilj in s tem nove izzive. Nogometaš Matevž Hribar pa je z nastopoma v teku na 300 in 100 m navkljub bolečim kolenom, ki so posledica hitre rasti le za malo zaostal za osebnimi rekordi.
Dolgim počitnicam navkljub pa sta tekača na 1000 m, Sofia Kokot in Gregor Pevec s svojim solidnim nastopom in rezultatom presegla pričakovanja. Vrnila se je Tea. Po poškodbi, ki se je vlekla od zimske sezone je tokrat nastopila le v teku na 100 m. In uvrstitev takoj za finalistkami je vsekakor lep uspeh Tee Podbevšek. Klemen Ribaš je v najkrajši disciplini za svojim osebnim rekordom zaostal le stotinko sekunde.

Tek prek ovir je za mlade atlete izziv. Ko pa se s težavno atletsko disciplino srečaš prvič je seveda prisotna tudi rahla trema. In Jakob Jančar je svoj prvi nastop opravil zelo solidno. In nagrada klubski rekord mu bo izziv za prihodnjo sezono, ko bo nastopal še v isti starostni skupini.
Lepo je videti štartno listo, kjer je v konkurenci štafet, tako pionirjev in pionirk zapisano ime Atletskega društva AS. Pionirji, žal oslabljeni za Anžeta Farkaša niso ponovili uspeha iz Atletskega pokala Slovenije, ko so bili tretji. So se pa zato izkazale pionirke, ki so se v močni konkurenci uvrstile med prvo polovico uvrščenih štafet. In dekleta so v prihodnosti obet za zelo močno ekipo AS-ove štafete.

Zadnjo soboto in nedeljo pa so se mlajše pionirske kategorije srečale v Postojni. Zanimive nastope pionirjev in pionirk U12 in U14 je spremljalo lepo število gledalcev. V zadovoljstvo številnih navijačev mladega atletskega kluba iz Domžal, so AS-i osvojili kar sedem medalj. Če bi ne bilo bolezni (Jaka Hace) in v soboto zaradi obveznosti odsotnega Jureta Hribarja, bi bila bera medalj še večja.

Vsekakor pa so fantje najmlajše pionirske kategorije potrdili primat najboljše slovenske ekipe. Tilen Ulčar je bil med najuspešnejšimi atleti, saj je poleg dveh zlatih medalj (daljina, 200 m), s klubskimi kolegi osvojil še srebro v štafeti 4 x 200 m. Žal je sobotna diskvalifikacija v teku na 60 m Tilnu malce pokvarila popolno zadovoljstvo, zato pa je odločno in suvereno v nadaljevanju osvojil dve zlati medalji. Velik prispevek k uspehu pa je Tilen doprinesel tudi v štafetnem teku. Če bi bila štafeta v popolni postavi, pa bi bil verjetno ogrožen tudi državni rekord. Vsekakor pa Tilnu, Žanu Vrhovniku, Maksu Ulčarju in Mihi Strmčniku velja čestitati za odličen nastop.

Tilen Ulčar.

Skok v daljino ostaja disciplina Atletskega društva AS. V konkurenci pionirjev do 12 let se je med 26 nastopajočimi, kar pet AS-ov uvrstilo med prvo deseterico. Zmago Tilna Ulčarja je potrdil z drugim mestom Maks Ulčar. Žan Vrhovnik je bil 6., Miha Strmčnik 7. in Jure Hribar 10.
Žan Vrhovnik je v skoku v višino osvojil 2. mesto. Lep uspeh atleta rojenega leta 2004, v konkurenci dve leti starejših vrstnikov.
Tudi v hoji smo imeli svoja predstavnika. Med tremi tekmovalci sta Sven Strmčnik in David Hribar osvojila prvi dve mesti.

V kategoriji do 14 let smo imeli tri predstavnike. Matic Ulčar je 8. mestu v skoku v daljino dodal še 26. mesto v teku na 200 m. Tomaž Stibrič je v teku na 200 m dosegel 20. ,v teku na 1000 m pa 42. mesto.
Edino dekle v ekipi Atletskega društva AS, Ana Strmčnik je v teku na 1000 m zasedla zelo dobro 10 mesto.

Vsem atletom za odlične rezultate iskrene čestitke!

Avtor: Atletsko društvo AS; Foto: Atletsko društvo AS