Članska ekipa ŠD Domžale osvojila osvojila odlično 2. mesto na 1. moški ligi zahod 2012

V šahovskem domu v Ljubljani, se je oktobra končala 1. moška liga zahod, kjer je članska ekipa ŠD Domžale osvojila odlično 2. mesto.  Pred zadnjim vikendom je ekipa Domžal vodila, nato sta v 7. in 8. krogu sledila dva boleča poraza proti ekipama Tomo Zupan in Sežani in padec na 5. mesto.

Pred zadnjim krogom si je prvo mesto praktično že zagotovila ekipa Gorenjke Lesce, vse ostalo pa je bilo povsem odprto, saj so bile razlike med ekipami majhne. V zadnjem krogu tako ni bilo taktiziranj – šlo je na vse ali nič. In tokrat se je Domžalski ekipi nasmehnila tudi sreča; ekipo Pirana smo premagali visoko s 5:1, medtem ko so se dvoboji konkurentov končali z bolj izenačenimi rezultati. Tretje mesto na ligi je osvojila ekipa Tomo Zupan.

Za razliko od preteklih let je tokrat za Domžale igrala veliko bolj stalna zasedba – z manj menjavami igralcev, ki je ujela pravi zmagovalni ritem. Predvsem pa velja pohvaliti izjemen kapetanski vložek Franca Koširja, ki je sestavljal in vodil ekipo ter bil z njo od začetka do konca.

CIKLUS POSPEŠENIH DOMŽALSKIH TURNIRJEV 2012

Vabljeni na ciklus pospešenih turnirjev vsako drugo soboto v mesecu ob 9h v Sejni sobi Zavoda za šport Domžale. Igra se z elektronskimi urami. Igralni čas: 10 min + 5 sek dodatka na vsako potezo na igralca. Naslednji turnir bo v soboto 10. 11. 2012.

Avtor: Boštjan Grošelj