Članice ŽNK Radomlje zanesljivo do novih treh točk in tretjega mesta!

V zaostali tekmi 16. kroga SŽNL, so Radomljanke gostovale v Mariboru in zasluženo slavile v srečanju, ki je najverjetneje že odločilo, katera ekipa bo po končanem rednem delu (18. krogih) zasedala 3. mesto na lestvici.

Radomeljske članice so tako kot mlajša dekleta U17 in U15 pravi hit spomladanskega dela na slovenski ženski nogometni sceni. Vse tri ekipe so v spomladanskem delu vsega trikrat izgubile, preostala srečanja pa zmagale, kar je vsekakor svojevrsten dosežek.

Članice so danes odigrale zaostalo tekmo 16. kroga (preostale so bile odigrane 1. maja) in po odlični nedeljski predstavi proti Pomurju ponovno dokazale, da so v spomladanskem delu naredile velik korak na vseh področjih.

Srečanje se je igralo v precej vetrovnem vremenu, domače igralke pa so imele v prvem delu ravno zaradi vetra premoč strani, saj so vse visoke žoge letele globoko proti kazenskemu prostoru naše vratarke, Sonje Čevnik. Vendarle pa to varovank trenerja Mandiča ni zmedlo, še več, v 32. minuti so prikazale mat v treh potezah. Rojčeva je po boku podala Šarlahovi, ta je s prve poslala odličen predložek na drugo stran kazenskega prostora, kjer je z glavo neubranljivo zadela Pamela Begić in tako dosegla svoj prvi zadetek po vrnitvi iz ZDA. Le osem minut so potrebovala naša dekleta za nov zadetek. Domači obrambi, kateri se je ponesrečila "offside zanka", je pobegnila Barbara Kralj in brez težav zadela za 0:2. V drugi polčas so domačinke krenile v napadalnejši formaciji, kar pa ni obrodilo sadov, ravno nasprotno, naša dekleta so imela nekaj priložnosti za povišanje vodstva, a so bile v zaključkih nekoliko nenatančne. Natančna pa je bila drugič na srečanju Barbara Kralj v 78. minuti, ko je postavila končni izzid 0:3 in potrdila odlično formo naše ekipe pred nedeljskim gostovanjem, ko naša ekipa v zadnjem krogu rednega dela gostuje v Ankaranu.

Ekipe ŽNK Radomlje bodo v prihajajočem vikendu nastopale po naslednjem razporedu: