Članice LEDITA še naprej neporažene v mednarodni razvojni Extra ligi LPI.si

Članice LEDITA v novomeški dvorani Marof po zmagi proti ekipi Krka utrdile prvo mesto na lestvici Extra Lige lpi.si in tako še vedno ostajajo neporažena ekipa v mednarodni razvojni ligi

Čakale so nas energične in mlade nasprotnice, katere so tekmo začele precej bolj zavzeto in motivirano kot mi. Po dokaj zmedenem in medlem uvodu, smo se po nekaj dobrih potezah le uspele odlepiti od prednosti domačink in izenačiti prvo četrtino (11:11). Pohvaliti je potrebno všečno in borbeno igro obeh ekip. Tempo igre smo držale Leditke. Zaradi borbenosti in močne volje po zmagi, je bilo narejeno veliko napak tako z naše kot tudi njihove strani.

Na odmor smo se odpravili s prednostjo 10 točk. (18:28). Začetek tretje četrtine je prinesel nov zagon in z dobro obrambo in agresivnim pristopom so to četrtino domačinke dobile in zmanjšale razliko (38:45). Veliko je bilo sicer osebnih napak z obeh strani, kar je prineslo kar nekaj dodatnih točk pri izvajanju prostih metov domačink. Zadnja četrtine je bila za nas ključna. Z zrelim pristopom vseh igralk in dodatno motivacijo v ekipi, smo tekmo pripeljali do konca brez večjih težav in tako na koncu slavili visoko zmago (42:66).

Med strelke so se uvrstile skoraj vse igralke, kar je za razvoj naših mladih igralk dodatna motivacija za igranje na parketu na članskih tekmah. Vsako tekmo je viden napredek vseh kadetinj, ki se ne glede na njihovo mladost, želijo uveljavljati v ekipi ter s svojo energijo prispevati delež, ki je samo dodana vrednost na parketu.

Obema ekipam čestitke za prikazano in všečno igro.  Z zmago smo potrdili vstop na zaključni finalni turnir in zaenkrat ostajamo v Extra ligi lpi.si edina neporažena ekipa. Čestitke trenerki Elviri Rošić Ključanin kot tudi celotni članski ekipi LEDITA.

Hvala vsem podpornikom lige brez katerih liga ne bi bila tako uspešna in odmevna. podjetju LPI.SI – lektorsko prevajalski agenciji, blagovni znamki Masculan in Toyota Lovše.

Avtor: ŽKD Ledita; Foto: ŽKD Ledita