Člani v Pokalu Spar brez težav do zmage proti Blokam Novolit

V torek, 30.10.2012, se je v Hali komunalnega centra igrala prva tekma 3. kroga Pokala Spar, v goste k Heliosu pa je prišla ekipa Bloke Novolit, ki je sicer klub 4. SKL.

Pričakovanja gostov pred začetkom tekme razumljivo da niso bila visoka, so se pa hotali pokazati v pozitivni luči, kar jim je zagotovo tudi uspelo. Predvsem v prvem polčasu so s svojo vztrajnostjo navduševali okoli 200 gledalcev na tribunah "komunale". Minuto pred koncem prve četrtini je bilo "le" 22:16 za Helios, potem pa je sledil delni izid 10:0, tako da so Domžalčani na prvi krajši odmor odšli z rezultatom 32:16. Tudi v drugi četrtini so gostje predvsem po zaslugi dobega meta z razdalje držali to razliko, kljub vsemu pa je ta ob polčasu znašala že 22 točk, 56:34.

Dalo se je slutiti, da bo med polčasom trener Heliosa Zmago Sagadin svojim košarkarjem namenil kar nekaj krepkih, predvsem zaradi igre v obrambi, kar se je v drugem polčasu tudi opazilo. Do 29. minute, ko je dva prosta meta za Bloke zadel Kraševec, gostje sploh niso dosegli točke v tretji četrtini, zato je bil ob 33 doseženih točkah rezultat po treh četrtinah čisto razumljiv, 89:36. Domžalčani niti v zadnji četrtini niso popustili, pa čeprav so na parket stošpili tudi tisti, ki ponavadi redko pridejo do priložnosti. Svoje prve točke za Helios na uradni članski tekmi je tako dosegel tudi Jaka Stemberger. Končalo se je z zmago s 73 točkami razlike, 118:45.

Povratna tekma bo naslednjo sredo, 7.11., ob 19. uri, v Cerknici. Že prej, in sicer v soboto, 3.11., pa Helios prav tako ob 19.00 čaka naslednja tekma v Ligi Telemach. Domžalčani se odpravljajo v goste v Grosuplje.

Pokal Spar, 3. krog (1. tekma)

Helios Domžale : Bloke Novolit

118 : 45 (32:16, 24:18, 33:2, 29:9)

Za Helios je Aleksandar Ponjavić dosegel 21 točk, 17 jih je dodal Alen Hodžić, pri Blokah pa je bil s 15 točkami, vse je dosegel v prvem polčasu, najbolj učinkovit Grega Šumrada.

Helios: Besedič 11, Ponjavić 21, Velikonja Grbac, Mahkovic 13, Hodžić 17, Fon 7, Rebec 10, Hrovat 12, Stemberger 5, Drezga 9, Radulović 13

Bloke: Peloza, Tomšič 2, Otoničar 4, Marolt Gr., Kraševec 11, Šumrada 15, Modic, Gorjanc 8, Levec, Marolt Ga. 5