Atletsko društvo AS na 7. Mednarodnem mitingu »Zvezde prihodnosti Bled 2015«

Po letu in pol smo ponovno odšli v osrčje Gorenjske – Bled. Nekoliko turobno jutro se je prelevilo v lep sončen in topel dan. Na 7. Mednarodnem mitingu "Zvezde prihodnosti Bled 2015" je nastopila le peščica naših atletov, saj se sezona tekem na atletskih stezah že zaključuje.

Med najmlajšimi, katerim so to prvi koraki na atletskih tekmovališčih so nastopili Patricija Pernuš, ki je osvojila drugo mesto v skoku v daljino z mesta, Tina Pristov, Matjaž Stibrič, Blaž Pernuš, Iza Steiner in Eva Pristov – naši mladi, že ˝prekaljeni˝ tekmovalci, pa so vsi stali na stopničkah za zmagovalce.

Najuspešnejši med njimi je bil Žan Vrhovnik, ki je bil najboljši, v kategoriji U12, v skoku v daljino in metu vortexa. David Hribar je bil tretji v teku na 200 m. V kategoriji dečkov U14 sta nastopila Jure Hribar in Jaka Hace. Jure je bil najboljši v skoku v daljino, Jaka pa je osvojil tretje mesto v teku na 60 m. Na svoj zadnji tek na stezi v letošnji sezoni sta se podala pionir U16 Matic Ulčar in mlajši mladinec Luka Vrhovnik. Kljub temu, da sta oba na aktivnem počitku po uspešni letošnji sezoni, sta oba odlično zaključila sezono s tekom na 400 m. Luka je z rezultatom 54,21 sek. osvojil drugo mesto, Matic pa tretje s svojim najhitrejšim tekom v letošnji sezoni – 55,19 sek.

Avtor: A.Z.; Foto: Simon Stibrič