Za slovo od Lige prvakov poraz Helios Sunsev proti Nymburku

Helios Suns se od nastopov v premierni sezoni Lige prvakov poslavljajo s porazom. Na zadnji tekmi so morali priznati premoč serijskemu češkemu prvaku ČEZ Nymburku, ki je bil boljši s 67:57. Domžalčani tekmovanje zaključujejo z izkupičkom 2-12 in sedmim mestom v skupini A.

Po izenačenih uvodnih minutah so dobri dve minuti pred koncem prve četrtine domači košarkarji s košem Jureta Močnika ušli na +6 (17:11), a tega nato niso znali nadgraditi. Gostje so to izkoristili in do konca uvodnih 10 minut izid poravnali na 17. točko, boljšo igro pa kazali tudi v nadaljevanju.

Po izenačenju na 19:19 so pripravili delni niz 13:3 in ušli na +10 točk (32:22). Kljub temu, da so Domžalčani v napadu zadržali Howarda Sant-Roosa, pa je ta dominiral pod košem, saj je že v prvih 20 minutah nabral devet skokov. S tem, ko so se osredotočili na Kubanca, ki jim je že na prvi medsebojni tekmi povzročal veliko težav, so dopustili, da sta se razigrala Byron Allen, ki je sicer najboljši strelec moštva, in Vojtech Hruban. Slednja sta tako do odhoda na odmor dosegla več kot polovico vseh točk svoje ekipe (37:27).

Izbranci Jakše Vulića so na začetku drugega polčasa zaostanek znižali na -5 (36:41), kaj več pa jim ni uspelo. Nymburk je ta napad odbil, v zadnji minuti in pol tretje četrtine pa dosegel osem zaporednih točk ter pobegnil na neulovljivih +17 (58:41).

Pri Helios Suns je bil na koncu s 15 točkami in 12 skoki najuspešnejši Cory Remekun, 12 točk je dodal Simo Atanacković. Trener Vulić je nekaj več priložnosti tokrat namenil četverici mladih upov – Urban Oman (7 minut, 2 točki), Aljaž Bratec (29 minut, 6 točk, skok), Matic Vesel (20 minut, 4 skoki, podaja) ter Nejc Klavžar (7 minut, 2 točki) -, ki so po svojih najboljših močeh nadomestili Brandyna Currya in Luko Vončino, ki zaradi poškodb nista bila v kadru ekipe.

Naslednji preizkus domžalske košarkarje čaka to soboto, ko se bodo v 16. krogu Lige Nova KBM na domačem igrišču pomerili s Termami Olimie Podčetrtkom.

Jakša Vulić, trener Helios Suns: “Čestitke Nymburku za zmago. Mi smo imeli že pred tekmo precejšnje težave s poškodbami, zato smo tokrat precej časa igrali s kar štirimi igralci, ki sicer igrajo za naše mlajše selekcije. V takšni situaciji presežek težko pričakuješ. S to tekmo smo zaključili z nastopi v Ligi prvakov v tej sezoni. Za celotno moštvo je bila to odlična izkušnja Rad bi čestital našim igralcem za trud in prikazano.”

Cory Remekun, igralec Helios Suns: “Na vsaki tekmi si želimo zmage, a če so v ekipi prisotne poškodbe je to oteženo. V takih situacijah je potrebno prikazati največ, česar si sposoben. S soigralci smo danes to tudi storili. Tekmec je bil boljši pri skoku ter nas s tesno obrambo silil v napake. V nadaljevanju sezone se moramo potruditi, da do teh napak ne bo več.”