Visoka zmaga kadetinj, tretji poraz članic ŽNK Radomlje

Ekipa DU17 je že v soboto gostovala v Ljubljani pri Krimu, kjer so že v prvi polovici prvega polčasa odpravile vse dvome o zmagovalkah, na koncu so slavile kar z 1-12. Najbolj razpoložena je bila Ana Milović, ki je dosegla sedem zadetkov. Članice pa so v nedeljo doma gostile državne in pokalne prvakinje Teleing Pomurje iz Beltinec, po izredni borbeni predstavi pa so izgubile z 0-2.

Mlade Radomljanke so tekmo proti Krimu začele odlično, saj so po petih minutah vodile že z 0-2. Najprej je zadela Zala Vindišar, na 0-2 je povišala Nina McQuarrie, kar je bil njen drugi zadetek v sezoni. V razmaku štirih minut je nato dvakrat zadela Ana Milović, do konca prvega dela igre pa so zadele še Tjaša Kumer, Ana Milović in dvakrat Zala Vindišar, ki je tako dosegla hat trick.

V drugem delu so Radomljanke še štirikrat zatresle domačo mrežo, vse štiri zadetke je dosegla Ana Milović. Za domače je častni zadetek dosegla Katarina Pribaković. Ana Milović se je prebila na prvo mesto lestvice strelk, v letošnji sezoni je dosegla že 17 zadetkov. Na drugem mestu lestvice je Sara Makovec z dvanajstimi zadetki, na tretjem pa je še ena Radomljanka. Zala Vindišar je letos enajstkrat merila v polno.

V naslednjem krogu kadetinje doma gostijo igralke Maribora, tekma pa bo v soboto, 12. novembra ob 10.30 v Športnem parku Radomlje.

8. krog lige deklet do 17 let
ŽNK Krim – ŽNK Radomlje 1-12 (0-8)
Strelke:
Pribaković 75.; Vindišar 2., 30., 39., McQuarrie 5., Milović 13., 17., 24., 46., 49., 58., 76., Kumer 18.

ŽNK Radomlje: Božič, McQuarrie (Kovač67.), Šere, Černelič (Razpotnik 25.), Kumalić, Kumer (Jereb 60.), Milović, Peterka, Vindišar (Ručman 41.), Bizilj (Belavić 52.), Kličić. Na klopi: Snedec. Trener: Peter Kristan.

ČLANICE: ŽNK Moje-lece.si Radomlje- ŽNK Teleing GMT Pomurje

Članice so po pokalni tekmi še drugič doma gostile igralke Pomurja. Pobuda je bila sicer na strani gostij, a si niso uspele priigrati večjih priložnosti. Do strela sta iz razdalje prišli Manja Rogan in Evelina Kos, strel prve je bil blokiran, Kos pa je žogo poslala prek vrat. Do sporne sodniške odločitve je prišlo v 20. minuti, ko bi glavni sodnik srečanja po igranju z roko v kazenskem prostoru gostij lahko pokazal na najstrožjo kazen, a je njegova piščalka ostala nema.

Gostje so prišle do vodstva v 24. minuti, ko je bila po predložku z desne strani v skoku najvišja Andreja Nikl in z glavo poslala žogo za hrbet Sonje Čevnik. Po dobre pol ure igre so domače prišle do lepe priložnosti, ko je v protinapad potegnila Zala Vindišar in prišla do strela, a je merila v gostujočo vratarko.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali tekmo z malo zaključnimi streli, saj so Radomljanke zaprle poti do svojih vrat, gol Sare Nemet pa so ogrožale iz protinapadov. Manja Rogan je prišla do strela s petindvajsetih metrov, izkazala pa se je Sonja Čevnik. V naslednji minuti je gol gostij poskusila ogroziti še Ana Černelič, njen strel z levega roba kazenskega prostora pa je končal v naročju Sare Nemet.

Gostje so končni rezultat postavile v 79. minuti, ko je Monika Conjar poskusila poslati žogo prek domače vratarke, ta je žogo še nekako odbila, slednja pa je zadela eno od domačih branilk in se napotila proti golu. Domača vratarka je žogo še poskusila izbiti, a je žoga kljub temu končala v mreži.

V naslednjem krogu bodo članice spet igrale na domačem igrišču. V nedeljo jih čaka tekma proti Krimu, začne pa se ob 14. uri.