Visok poraz Helios Sunsev v gosteh pri Primorski

Helios Sunsi so v 5. kolu Lige ABA 2 gostovali na Obali pri Sixt Primorski, enem glavnih favoritov za naslov prvaka v drugem razredu jadranskega tekmovanja. Mlada domžalska ekipa tokrat ni bila najbolj razpoložena, manjkala je želja, borbenost, kar je fantom močno zameril tudi trener Beader, vseeno pa je najmlajšim v ekipi ponudil kar nekaj priložnosti za dokazovanje.

Naši 20-letniki in mlajši so tokrat skupno na parketu preživeli kar 56 minut, pa verjetno bi marsikdo dobil še kakšno minuto več, če bi priložnost tudi bolje izkoristil. Tako pa so, proti sicer zelo močnemu nasprotniku in vodilni ekipi Lige ABA 2, vsi skupaj, tudi tisti bolj izkušeni, delali preveč napak, predvsem pa niso pokazali prave energije, ki bi bila potrebna za zoperstaviti se Primorcem. Od odsotnosti Đoka Šalića ter hitri poškodbi Jureta Močnika, s katerim upamo, da bo vse v najlepšem redu, je bilo težko pričakovati morebitno presenečenje.

Treba je priznati, da je bila Primorska tokrat boljša v vseh pogledih, prvo resnejšo prednost pa so si nabrali že ob koncu prve četrtine, ki so prišli do delnih 10:0, ob prvem odmoru pa je semafor kazal 27:18 v njihovo korist. V nadaljevanju se razmerje moči na parketu ni bistveno spremenilo, Koprčani pa so svojo prednost dvigovali predvsem na račun boljšega skoka (41/28) in odličnega odstotka meta za dve točki (67,4%). Ob polčasu je bilo 49:32, tudi v drugih 20 minutah pa je domača prednost le naraščala do končnih +29 (87:58).

Miha Fon je tekmo končal pri 16 točkah in 4 skokih, 15 točk in 8 skokov je dodal Urban Durnik, 11 točk, 6 skokov in 4 podaje pa Nikola Gajić. Prva strelca Primorske sta bila Lance Harris in Marjan Čakarun s po 13 točkami.

Jovan Beader, trener Helios Sunsov: “Sixt Primorska je zasluženo in prepričljivo slavila. Sram me je, kako je naša ekipa izgledala na parketu, kako so se naši igralci obnašali in borili. Razloga za tako obnašanje ne more biti. Res je, da smo nastopili v nepopolni zasedbi, a to ne more biti razlog, da v prvi četrtini prejmemo skoraj da 30 točk.”

Naporen ritem se za Domžalčane nadaljuje že v soboto, ko ob 19. uri, v Ligi Nova KBM, gostujejo na Polzeli pri Hopsih.

Liga ABA 2, 5. kolo (Koper, 24. 10. 2018)

Sixt Primorska – Helios Suns 87:58 (27:18, 22:14, 18:15, 20:11)

Primorska: Ferme 8, Harris 13 (5 podaj), Čakarun 13 (5 skokov), Kosi 2, Zupan 7 (7 skokov), Marinković 12, Hodžić, Jagodić Kuridža 12 (9 skokov), Vujasinović 6, Šiško 8 (5 podaj), Glas 2, Vončina 4
Helios Suns: Pašajlić 8 (5 podaj), Gajić 11 (6 skokov), Klavžar, Fon 16, Bratec 3, Smodiš 2, Durnik 15 (8 skokov), Močnik, Jogan, Besedić 3, Prepelič, Strel

Avtor: KK Helios Suns; Foto: Žiga Mikeli