Velika zmaga Helios Suns proti Krki za približanje ligi za prvaka

Aktualni državni prvaki Helios Suns so na domačem parketu na tekmi 20. kola Lige Nova KBM vknjižili 12. zmago sezone. V Športni dvorani Domžale je s 84:78 padlo vodilno moštvo elitnega slovenskega košarkarskega tekmovanja, novomeška Krka.

Domžalčani so si prvo višjo prednost priigrali že ob koncu uvodne četrtine, ko so se z nizom desetih zaporednih točk oddaljili na 23:13, kljub temu pa so se sedemkratni državni prvaki kmalu vrnili v igro. Toda košarkarji Dejana Čikića so bili v sredo preprosto bolj razigrani od čete Simona Petrova, ki je Krko vodil na svoji drugi tekmi, potem ko je minulo soboto na trenerskem stolčku zamenjal Dejana Mihevca.

Tretjo četrtino so državni prvaki dobili s 23:14 in znova pobegnili na varno razdaljo. Ko je Cory Olawale Remekun dobrih pet minut pred zaključkom tekme zadel za 75:60, je bila tekma dokončno odločena. Krka se je sicer v zadnjih minutah še nekoliko približala, a zmaga Helios Suns v finišu nikdar pod vprašajem.

Najboljši strelec domače ekipe je bil znova Simo Atanacković, ki se je ustavil pri 23 točkah, zbral pa je še šest skokov. Jure Močnik je z 12 točkami in 10 podajami zabeležil dvojni dvojček, po 12 točk pa sta dosegla tudi Remekun in Juraj Segarić. Pri gostih iz Novega mesta je bil z 18 točkami najbolj učinkovit Ronald Lee Curry Jr.

Dejan Čikić, trener Helios Suns: “Danes smo naredili velik korak proti uvrstitvi v Ligo za prvaka. Mislim, da smo z zadnjima dvema zmagama nadoknadili tisto, kar smo izpustili na prejšnjih ligaških tekmah. Igralci so pokazali ogromno srce, saj se kar nekaj košarkarjev bori s poškodbami. Zaradi tega gre velik poklon vsej ekipi, hkrati pa moram pohvaliti tudi fizioterapevtsko službo, na čelu z Mišom in Draganom, ki dan za dnem gara, da lahko fantje zdravi stopijo na igrišče.”