V seriji SloEnduro je Energijateam.com ponovno osvojila naslov najboljše ekipe

V soboto, 19. oktobra 2016, je v Hiši Mladih, v Ajdovščini, potekala zaključna podelitev priznanj najboljšim tekmovalcem in ekipam serije SloEnduro. Ekipa Energijeteam.com je ponovila uspeh pretekle sezone in ponovno osvojila naslov najboljše ekipe. V svojih kategoriji v seriji SloEnduro je zmagal Matjaž Istenič, drugo mesto je v skupnem seštevku točk v svoji kategoriji osvojil Grega Nagode, tretje v svoji kategoriji pa Jaka Tancik. Tekmovalci so dobre rezultate ponovili tudi v seriji Enduro 4Fun, v svojih kategorijah sta bila najboljša Matjaž Istenič in Grega Nagode, Nejc Černilogar in Jaka Tancik pa sta bila v svojih kategorijah druga.

Najboljša ekipa

Skupinski uspeh ekipe je bil dosežen z nadpovprečnimi rezultati v vseh kategorijah, ki so jih v sezoni 2016 privozili tekmovalci ekipe Energijateam.com.

Serija SloEnduro

V seriji SloEnruro je bil Nejc Hunt še v četrti etapi zadnje tekme na drugem mestu in imel možnosti za zmago oziroma stopničke. Potem pa je v zadnji etapi predrl gumo in zdrsnil na šesto meto. V skupnem seštevku točk je tako v seriji SloEnduro 2016 privozil peto mesto, tako v kategoriji Men kot v skupni razvrstitvi. V kategoriji Men je za ekipo Energijateam.com vozil tudi Nejc Černilogar, ki je seriji SloEnduro v kategoriji privozil deseto mesto, v skupni razvrstitvi pa je bil osemnajsti. Maks Trobec je v kategoriji privozil dvaindvajseto mesto, v skupni razvrstitvi vseh tekmovalcev pa petintrideseto mesto.

Matjaž Istenič je imel v sezoni 2016 v kategoriji Juniors serijo zmag in je ostal do konca sezone neporažen. V skupni razvrstitvi tekmovalcev je privozil sedmo mesto. V kategoriji Juniors je za ekipo Energijateam.com vozil tudi Ciril Zupan, ki je bil v kategoriji osmi, v skupni razvrstitvi tekmovalcev pa dvainšestdeseti. David Ivartnik, sicer zmagovalec v kategoriji mladinci olimpijskega krosa v sezoni 2016, je vozil tudi SloEnduro serijo in v kategoriji Juniors osvojil sedemnajsto mesto, v skupni razvrstitvi tekmovalcev pa sedeminsedemdeseto mesto.

V kategoriji Master1 sta za ekipo Energijateam.com vozila Jaka Tancik in Domen Perc. Jaka Tancik, tudi trener v ekipi in koordinator serije SLoEnduro, je v skupnem seštevku točk v kategoriji osvojil odločno tretje mesto, v skupni razvrstitvi tekmovalcev pa dvanajsto mesto. Domen Perc je v kategoriji privozil deveto mesto, v skupni razvrstitvi vseh tekmovalcev pa triinšestdeseto mesto.

V kategoriji Master2 je odlično drugo mesto privozil Grega Nagode, ki je bil v skupni razvrstitvi tekmovalcev triindvajseti. Aleš Pelcar je v kategoriji osvojil šestnajsto mesto, v skupni razvrstitvi tekmovalce pa stopetintrideseto mesto.

V kategoriji Hobi je za ekipo vozil Iztok Slapnik, ki je v kategoriji osvojil šestnajsto mesto.

Serija Enduro 4Fun

V seriji Enduro 4 Fun so tekmovalci ekipe Energijateam.com ponovili dobre rezultate serije SloEnduro.

Nejc Černilogar je bil v kategoriji Men drugi, v skupni razvrstitvi tekmovalcev je privozil četrto mesto. Serijo je v kategoriji Men sta vozila tudi Nejc Hunt, ki je bil v kategoriji četrti, v skupni razvrstitvi tekmovalcev pa deveti ter Maks Trobec, ki je bil v kategoriji trideseti, v skupni razvrstitvi tekmovalcev pa petinšestdeseti.

V kategoriji Juniors je bil tudi v seriji Enduro 4Fun ponovno najboljši Matjaž Istenič, ki je v skupni razvrstitvi tekmovalcev privozil drugo mesto. Ciril Zupan je v kategoriji Juniors privozil šesto mesto, v skupni razvrstitvi tekmovalcev pa je bil dvaintrideseti.

V kategoriji Master1 je bil med najboljšimi tremi ponovno Jaka Tancik, v kategoriji je privozil drugo mesto, v skupni razvrstitvi tekmovalcev pa je bil na osmem mestu. Domen Perc je v kategoriji Master1 privozil dvanajsto mesto, v skupni razvrstitve tekmovalcev pa štiriinpetdeseto.

V kategoriji Master2 je bil Grega Nagode v skupnem seštevku točk sezone 2016 v kategoriji najboljši, v skupni razvrstitvi tekmovalcev pa na triindvajsetem mestu.

V kategoriji Hobi je Iztok Slapnik osvojil dvanajsto mesto, v skupni razvrstitvi tekmovalcev pa je bil stodvanajsti.

Serija Kenda SuperStage

V seriji Kenda SuperStage je bilo med prvo dvanajsterico kar pet tekmovalce ekipe Energijateam.com, Nejc Hunt drugi, Matjaž Istenič tretji, Jaka Tancik četrti, Nejc Černilogar osmi in Grega Nagode dvanajsti.

iXS SuperRajder

Priznanje iXS SuperRajder je sponzor podeljeval tekmovalcev, ki so se udeležili vseh tekem. V ekipi Energijeteam.com ga je osvojil Grega Nagode.

Za najboljšo tekmo v sezoni 2016 je bila razglašena XC Cerkno, O’Neal-ov novinec sezone pa je postal Daniel Schemml, Cube Action Team.