V drugem kolu poraz košarkarjev Helios Suns proti Zlatorogu iz Laškega

Košarkarji Helios Suns so v 2. kolu Lige Nova KBM za prvaka s 60:67 izgubili proti Zlatorogu in vpisali drugi poraz v tem delu tekmovanja.

Za razliko od sredine tekme proti večkratnim prvakom iz Novega mesta so košarkarji Dejana Čikića tokrat v tekmo krenili precej bolj odločno in zbrano, s kolektivno igro pa so si prislužili tudi vodstvo po prvi četrtini (18:14). Tega so držali vse do 14. minute, ko se je začel srdit boj za vsako žogo in ko sta se ekipi precejkrat izmenjali v vodstvu. Gostitelji so na odmor po trojki Luke Vončine, najboljšega strelca dvoboja z 20 točkami, ob polčasu odšli s točno zaostanka (34:35).

Po dveh zadetih prostih metih Tomaža Bolčine in polaganju Aljaža Bratca v 22. minuti, so sledile črne minute domačih košarkarjev, ki so do konca tretje četrtine izgubili preveliko število žog in niso več zadeli. Izbranci Aleša Pipana so ponujeno izkoristili in pred zadnjimi 10 minutami povedli z 51:38, dobro minuto kasneje pa tudi z največjo razliko na srečanju 14 točk (55:41). Čikićevi fantje so z delnim izidom 13:2 zaostanek znižali na 54:57, a preobrata niso uspeli izvesti.

Dejan Čikić, trener Helios Suns: “Energijo in agresivnost smo uspeli dvigniti na raven, ki nam lahko prinese dobre igre, ob tem pa smo storili preveč napak in izgubili preveč žog, kar so Laščani v tretji četrtini izkoristili in naredili preveliko prednost. Fantom kljub porazu čestitam za prikazano željo in veliko borbenosti ter upam, da bodo na naslednjih tekmah za to nagrajeni, košarkarjem Zlatoroga pa čestitam za zmago.”